Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy depressz...

Honnan tudhatom, hogy depresszios vagyok?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi, hogy hogyan derithetem ki, hogy depresszios vagyok-e anelkul, hogy szakember segitseget kernem. Van erre valami teljesen megbizhato teszt a neten vagy valami? Fontos lenne.

2015. jan. 17. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen korrekt választ nem fogsz kapni, csak szakértőtől, de ha az alábbi tünetek nagy része huzamosabb ideig igaz rád (minimum 1 hónap), akkor esetleg lehetséges hogy depressziód van:


aluszékonyság, fáradékonyság

levert hangulat

hirtelen súlyváltozás

érdeklődés elvesztése

szexuális szokások hirtelen változása

lassúság

olykor üresség érzése

kilátástalanság érzése

kapcsolatok elhanyagolása

halállal kapcsolatos gondolatok


Remélem tudtam segíteni és ne felejtsd, mindig van tovább. Ha tényleg aggódsz emiatt, fordulj pszichológushoz, hidd el, értik a dolgukat, nekem is sokat segítettek. :)

2015. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 HalandoVegtelen ***** válasza:
Ha depreszios vagy azt nem kerdezed, hanem tudod... bar az elso valaszolo jol irt neked, igaz nem muszaj ezeknek mindnek meg lennie, valtakozhatnak, vagy vannak enyhebb depreszios tunetek. Illetve konnyu oszekeverni a ""Born out"" lelki betegsegel, ami nagyon hasonlo tunetekkel jar. Illetve van maniakus depreszio is, illetve tobb betegsegnek lehet ez a tunete, de nagyabol mind eleg nagy problema es sokban hasonlit.... megbizhato netes tesztett erre nem fogsz talalni sajnos. De sokat olvashatsz rola, nez utana tobb hejen, es akkor meg tudod majd allapitani... bar szerintem tudod te jol, csak nez magadba egy kicsit.
2015. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van a Beck féle depressziós teszt például.

[link]

2015. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
48%
Szerintem ne keress rá a neten! Mert csak mindenfélét összeolvasol és feleslegesen megijeszt. Ha komolyan érdekel, keress fel hozzá értő szakembert. És nyugi! Ha félsz valami rád váró nehézségtől, gondolj arra hogy hányan csinálták már meg! Arra gondolj, hogy milyen jó dolgok történtek már veled és hogy mennyi minden jó vár még rád! Csak hinned kell benne :)
2015. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

koszonom mind kettotoknek :)

igen a tunetek nagy resze igaz ram, tobb mint egy honapja :/

tudom, hogy a pszichologusok ertenek ahhoz, amit csinalnak, ebben egy percig sem ketelkedtem, csak anyanak nem merek errol szolni. Felek, hogy mit mondana, bar mar tudom: "Hat te teljesen hulye vagy kislanyom".

2015. jan. 17. 18:28
 6/9 A kérdező kommentje:

vagyis koszonom mindenkinek :D

igazabol mar teljesen elvesztettem a remenyemet mindennel kapcsolatban...

2015. jan. 17. 18:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, itt egy teszt:

[link]

2015. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem a diagnózis a lényeg, hanem az, hogy jobban legyél.


Relaxálj, ehhez találsz hanganyagot a youtube-on, írd be a keresőbe, hogy "agykontroll, relaxáció".


Minden reggel tűzd ki a nap céljait, mit fogsz csinálni. Ne nagy célokat, hanem kicsi, teljesíthető célokat, és azt csináld végig, a nap végén pedig veregesd meg a vállad, hogy sikerült.


Olvass önsegítő könyveket, hallgasd a neten Pál Ferit, Bagdy Emőkét.


Sportolj, rajzolj, zenélj, kézműveskedj, írj, bármilyen alkotó tevékenység segíthet kimozdulni.


Igyál orbáncfű vagy citromfű teát, vegyél levendulás ülőfürdőt, szedj gyógynövényes szorongásoldót, pl. Nervenflege (DM-ben kapható).


Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon, eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, fülkéből is.

2015. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nincs depresszió, csak problémák vannak, amiket nem tudsz megoldani (átmenetileg)... Nem az a lényeg, hogy milyen nevet adsz az állapotnak. Beszélj erről a szüleiddel, családtagjaiddal vagy barátaiddal, esetleg tanároddal és próbáljátok megoldani. Nem kell pszichológus meg ilyenek. Gyógyszert meg SEMMIKÉPPEN se szedj!


Vitaminok, barátok, sport, rendes táplálkozás... ez legyen az alap.

2015. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!