Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más több évtizedes házasságokb...

Más több évtizedes házasságokban is gondot okoz az alábbi vagy csak az én szüleim között probléma?

Figyelt kérdés
Több, mint 30 éves házasok a szüleim, összehoztak két gyereket (öcsémet és engem), és apámnak mai napig gondot okoz, hogy esetleg egyedül vegyen meg valami intimebb dolgot anyunak (legyen az akár valami egészségügyi cucc - most pl. legutóbb ilyenről volt szó), ha anyu valami miatt akadályoztatva van, apám ettől zavarban van, ha ilyet el kell intéznie, anyu nélkül nem hajlandó ilyenekért elmenni boltba, gyógyszertárba. Miért? Én mondtam neki, hogy hasonló esetben nekem nem okozna problémát a páromat kisegíteni.
2015. jan. 23. 20:18
 1/8 anonim válasza:

Lehet hogy szegyenbe esik ha olyan dolgot kell vennie.


En 7 eve vagyok hazas, de ha mondom paromnak hogy betet kell akkor el megy es megvesz.

2015. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem a házasságról, hanem apukádról árulkodik. Szégyenli, zavarban van ezekben a helyzetekben, ez egyéni vonás.
2015. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

apukadat biztos erte valami rossz elmeny meg neki ezek tul intim, tabu dolgok (ez inkabb neveltetes es szemelyiseg kerdese) es ezert nehez neki ez. Ha teheted menj es vedd meg te anyukadnak. Apud biztos halas lesz erte.

csak par eves hazasok vagyunk a ferjem vesz intim dolgokat is (betet, eldobhato bugyi, tena...), de azert nem repes erte (foleg hogy nemmerti milyet kell hozni es volt hogy el is rontotta es en meg lehordtam), de veszhelyzetben (korhaz) mindig ment es elintezte.

2015. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez számára kínos valamiért. Vannak ilyen pasik, akiknek ciki az, ha betétet, tampont kell venniük, mondván "mit gondolhat rólam az eladó/a pénztáros". (Akik egyébként nem gondolnak semmit :D )

Meg hát amennyi féle van ezekből, lehet attól is fél, hogy esetleg rosszat vesz, hisz nézz csak meg egy ilyen polcot a boltban: 100 féle márkájú tampon/betét, ilyen borítású, olyan borítású, csavart, mini-normál-szuper, sensitive, illatos, illat nélküli, nem csodálkoznék, ha ez is zavarba ejtené.

Ajánld fel ilyenkor, hogy majd te elmész és veszel anyukádnak ezt-azt, apudnak ez biztos nagy megkönnyebbülés, ha számára ezek kínos dolgok.

2015. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én erre értem haza melóból. :-) Végül elmentek, de nekem ez fura, annyiszor volt már hasonló és nem tudja függetleníteni magát a buta gondolatoktól. Mondtam már anyunak, hogy adja oda a dobozt, írja fel, ha ilyen van, hátha az segítene.
2015. jan. 23. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én apukám négy nőre vásárol be, ugyanis anyukámon kívül még hárman vagyunk lányok. Nálunk legtöbbször apa vásárol be (anyának nincs jogsija és általában dolgozik, amikor apa vásárolni megy), és ma már csak nevet azon, amikor "ipari mennyiségű" tampont és betétet vesz (hiszen ha négy nő számára kell bevásárolni néhány hónapra előre, az valóban elég sok:D), de őt soha nem zavarta a dolog. Az elején bonyolult volt számára, mert nem nagyon tudta, melyik milyen, mit jelentenek a cseppek, mi az, hogy éjszakai, tisztasági stb., de már belejött :)
2015. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, remélem, hogy találnak valami megoldást, én próbálom őket tippekkel ellátni, de költözés előtt állok, nem leszek mindig itt, hogy kisegítsem őket nagy zavarukban. :-)
2015. jan. 23. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Régebben ez valahogy tabu lehetett. Pl. amikor még csak gyógyszertárban lehetett gumit kapni és a férfiak kivárták, míg nincs ott senki, mert szégyellték mások füle hallatára kikérni az óvszert. A nők ugyanígy voltak a betéttel és tamponnal, ismerek olyat, aki fiatalabb korában szerette volna kipróbálni a betétet de akkor még csak gyógyszertárban lehetett kapni és ő ezt túl cikinek tartotta, úgyhogy továbbra is vattát vett az abc-ben, pedig azt nem szerette.

Szerintem apám is szégyellné. Kb. fogalma sincs az ilyen dolgokról, én egyszer átáztam és vittem ki a véres lepedőt beáztatni, apám megkérdezte hogy mi van elindult az orrom vére? Mondtam, hogy nem, csak megjött és átáztam, mire ő csodálkozva megkérdezte hogy az nem korai még? 16 voltam.

Szóval vannak ilyen emberek, akik ezt tabuként kezelik, vagy az is gondot okozhat nekik, hogy nem ismerik a betéteket, hasonló intimebb cuccokat és félnek, hogy rosszat vesznek. Vagy hogy mit fog szólni az eladó és a többi vásárló. Szerintem gyakorlással bele lehet jönni. amikor többedik alkalommal látja, hogy kutyát sem érdekli, hogy az ő kosarában férfi létére tampon vagy akár intim mosakodó van, rájön hogy ezt is ugyanolyan természetes megvenni, mint a sampont vagy a papírzsepit.

2015. jan. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!