Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, hogyan változta...

Mit gondoltok, hogyan változtathatnék az életemen?

Figyelt kérdés

Most röviden leírom az életem. Tudom nem nagy szám, hiszen sokan mérföldekkel rosszabb helyzetben vannak...

Egész kiskoromban a féltestvérem árnyékában éltem. Legalább is így éreztem: próbáltak vele összehasonlítani,"neki ilyen idősen jobb jegyei voltak";"ha ő megtudta írni ötösre, te is megtudnád"..stb. Szeretem a nővérem, ő is végtelenül szeret, de úgy érzem kevés vagyok hozzá.

Szüleim nagyon sokat veszekedtek, ebben nőttem fel. Apám nem verte anyámat, max pár pofon csattant el, de azt hiszem egy kisgyereknek pont elég a folyamatos üvöltözés és fenyegetés- mert az is volt bőven. Apám sokszor mondta, hogy felgyújta a házat, megöl minket... igazából csak a szája járt, nem tett érte semmit. (Szerencsére.)

Végül nagy nehézségek árán, de 10-11 éves korom körül elváltak, mi pedig anyukámmal és nővéremmel pár utcával arrébb költöztünk apámtól. Ezalatt az idő alatt sűrűn meglátogatott minket, de rá kellett jönnöm, hogy azóta is-inkább anyám érdekli még, és nem én.

Ezalatt az iskolában is történtek idegölő pillanatok. Legjobb barátom szerelmes lett belém, hülye gyerekfejével vagdosni kezdte magát, a véres kezéről készült képeket pedig előszeretettel küldözgette nekem. Az én hülye fejemmel pedig kikészítettem magamat: gyógyszerek, éheztetés(nem a vékonyság miatt, hanem mert kínozni akartam magam). Tudom, ez volt életem legnagyobb butasága. Végül persze kiderült a dolog, anyuék rájöttek, majd megígértem, soha többet nem csinálok ilyeneket. Kicsit később, összevesztem két legjobb barátnőmmel akik összefogtak ellenem (tiszta Mónika show): piszkáltak, ütögettek, szinte lelki terrorban tartottak pár héten keresztül, míg el nem mondtam anyukámnak. Az is hozzá járult ahhoz, hogy- ha nem is depressziós, de ahhoz hasonlóvá váljak, hogy nővérem elköltözött. Sok mindent megtudtam vele beszélni, az pedig, hogy 2-3 hetente tudtam csak látni, kikészített. Múlt nyáron el kellett költöznöm anyukámmal. Ismerek az új helyen egy-két embert, meg továbbra is ugyanabba az iskolába járok, még is egyedül érzem magam. Az előző költözés talán még jó is volt- nem volt annyi veszekedés, csak mikor néha át jött apám...(rossz anyagi helyzetben volt, anyum megsajnálta, átjött néha enni, beszélgetni)

Most persze ő is csak a szaros gyerektartását tudja küldözgetni, akkor kérdezi meg, hogy mi van velem, ha muszáj... egyébként nem igazán érdeklem. És ne várja el a szeretetet; amiket művelt, azt nem fogom megbocsájtatni..

A tanulmányi eredményeim jelentősen romlottak, úgy érzem nincs értelme tanulnom, úgy is buta vagyok, nem érek el semmit az életben.

Sajnálom hogy még is hosszúra sikerült, de jó volt "kiírni" magamból a dolgokat.Ha valaki veszi a fáradtságot és elolvassa, írja le a véleményét kérem, mi lenne a megoldás? Beszéljek többet anyukámmal? Már így is kikészítem az időnkénti viselkedésemmel..Eleget aggódott miattam..



2015. jan. 26. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet van ennél rosszabb élet, de az még nem ok arra, hogy ne foglalkozzunk a megoldással. Tanulni akkor van értelme, ha átértékeled az életed és megpróbálsz kisebb-nagyobb távlatokba valami célt elképzelni. Mi akarsz lenni? Mit tervezel a suli után? Mi lesz veled 3-5 év múlva? Mi lesz később?


Azt gondolom amennyire szomorú a történeted, annyi erőt is tudsz belőle meríteni. Felejtsd el az elvárásokat másoktól, magadnak akarj megfelelni. A te céljaidat akard elérni. Ehhez kell egy erős önértékelés, majd önbizalom. Tudd a jó és a rossz oldalaidat, tudj építeni az erősségeidre.


Anyukád pedig nem tekint rád nyűgként, ebben biztos vagyok. Megkockáztatom, hogy jól esik neki, amiért beszélgetsz vele, megosztod az érzéseidet. Ezt a kapcsolatot lehet mélyíteni azzal, hogy az ő problémáit is meghallgatod, idővel pedig a szebb élményekre fókuszáltok, nem a rossz emlékekre. Gondolom apukád távozásával jó ideje egyedül és szomorúan érzi magát.


Suliban (vagy ha ott nem, akkor megpróbálni máshol/máshogy) pedig ha nyitsz mások felé, biztos találsz olyan embereket, akikkel ellehetsz. Ezeknek a kapcsolatoknak a kiépítése is időbe telik, de mondanom sem kell mennyire fontos.

2015. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Jövőbeli terveim még nincsenek, pedig ideje lenne eldöntenem mihez akarok kezdeni az életemmel(középiskolai tárgyválasztás)...

Bár ha tényleg semmi nem nem jutna eszembe, azt hiszem kommunikáció szakon lépnék tovább. Irónikus nem? Pont akinek ilyen problémájai vannak :D

2015. jan. 26. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!