Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a sovány nőket részesíti...

Miért a sovány nőket részesítik előnyben állásinterjún?

Figyelt kérdés
Állásinterjún (nem hosstes, nem recepciós állás) a sovány nőket hamarabb alkalmazzák ezt tapasztalom. Ha kövérebb vagy vagy a ruhád éppen nem csinosabb mint egy akár 5 évvel fiatalabb nőnek hiába minden. Sokat számít a külsőség a mai világban és ez úgy látom kihat a társadalom minden pontjára.
2015. jan. 27. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem így van. Én fiatal, vékony nőként sokszor éreztem, hogy nem vesznek komolyan, én inkább alkalmaznak egy idősebb nőt.

Szóval szerintem ez is csak egy általánosítás. Van akinek számít a külső, van akinek nem. Egy komoly helyen biztosan a tudásod számít, nem a külsőt (persze az ápoltság fontos).

Ahol meg hatással van a külső is, ott sem biztos, hogy a fiatal csinos nő lesz előnyben. Lehet, hogy ezt pont hátránynak találják. Mert pl. elvonja a férfi kollégák figyelmét a munkától. Vagy a csinos nőkről sokszor gondolják, hogy nem elég okosak. Stb.

2015. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem egyszer azert rugtak ki egy munkahelyrol mert nem vagyok szep...azt mondtak itt nem a tudas szamit,hanem a kinezet.elegge serto volt,sokaig ragodtam ezen.
2015. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen eleve a férfiakat részesítik előnyben:D
2015. jan. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hosstesnél sem. Inkább a kisugárzást és a gyakorlatosságot nézik, legalább is nekem ez a tapasztalatom.


Az ápoltság fontos, meg a ruházat is. A ruházatról nagyon sok minden leolvasható az emberről. Aki egy farmerba+topba megy egy cég állásinterjúra, az szerintem eleve veszett ügy.

A kövérség nem feltétlen hat ki rá, egy kövérebb nő is tud előnyösen öltözni, egy vékony nő is tud előnytelen öltözködni.

Véleményem szerint a "ducibb" nőknek szebb az arcuk és kedvesebbek.

2015. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ducibb" nőknek szebb az arcuk és kedvesebbek.



Ez most komoly?! Jót nevettem rajta.:D

2015. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!