Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Angol középfokú nyelvvizsga...

Angol középfokú nyelvvizsga mellett melyik nyelvet a legkönnyebb+leghasznosabb tanulni?

Figyelt kérdés

francia, német, spanyol, olasz


legszívesebben a németet választanám, de azt mondták nekem, hogy ne azt tanuljak, mert angol és német együtt az nehéz mert hasonlít. viszont hasznos Európában.

a francia is tetszik, és szerintem az is hasznos, de az is nagyon nehéz.

a másik kettő pedig szerintem annyira nem hasznos, de könnyebbek mint az előzőek. és úgy vagyok vele, hogy inkább egy kevésbé hasznos nyelvet tanuljak meg jól, mint egy hasznosat, de azt rosszul


2015. febr. 11. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Németet tanulj és nem lesz nehezebb a német, mert hasonlít az angolra ...

Bár én a helyedben valami egzotikusabb, ritkább nyelvet tanulnék, de ha csak ezek közül választhatsz, akkor az a német legyen, főleg, ha kedves is van hozzá.

2015. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
A német hasonlít az angolra? Közük nincs egymáshoz de mindegy. Szerintem is a némettel jársz a legjobban, de nagyságrendekkel nehezebb mint az angol, arra készülj fel.
2015. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt Közép-Európában a németnek van a legtöbb értelme tanulni az általad felsoroltak között. Elég sok haverom panaszkodik, hogy nincs német nyelvtudása, ezért nem veszik fel ilyen-olyan munkahelyre.


Az, hogy angolul tudsz, semmiben nem befolyásolja a német tudásodat, nem is tudom honnan vette valaki ezt a hülyeséget, amikor neked mondta. Igaz, hogy a két nyelv rokon, pl.feltűnő az alapszókincs hasonlósága, és van egy-két grammatikai hasonlóság, de egyébként teljesen más a kettő. Szerintem inkább segít az angol nyelvtudás a német tanulásában, ha nem is sokat (igazából csak annyit segít, hogy könnyebben megérted a nem agglutináló, kötött szórendű nyelvek logikáját).



Egyébként nem annyira nehéz a német, személy szerint nekem könnyebb mint az angol (németet elég sokáig tanultam, az angolt csak gimiben). Én azt szeretem a németben, hogy sokkal könnyebb kiejteni, mert egy betűhöz egy hang társul a magyarhoz hasonlóan. Ellentétben az angol és francia nyelvben tök mást ejtesz mint ami le van írva. Németből az ismeretlen szavakat is ki tudod olvasni, angolból utána kell nézne a kiejtésnek... Azt is utálom az angolban, hogy egy szónak 4534645645745 jelentése van, míg a németben sokkal egyértelműbb a szavak és a jelentések kapcsolata. Bár nem könnyű a német nyelvtana, de rá lehet érezni, ha az ember elég kitartó hozzá.

2015. febr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A helyedben az angolt tovább vinném egy felsőfokra, mert manapság aztán egy középfokot szinte mindenki meg tud lobogtatni.


A további nyelvválasztás főleg attól függ mit akarsz vele kezdeni, tervezel-e külföldre menni, és ha igen, akkor merrefelé.

A környező országokban és itthon valóban a német lenne a legjobb, ami nem egyszerű, de szerintem semmiképp sem lehet keverni az angollal, és ez előny. Másodiknak inkább a spanyolt sorolnám, mert az nem nehéz, és elég sok helyen beszélik, míg pl az olaszt csak Olaszországban. Köztudottan a spanyol és az olasz hasonlít; én ez utóbbit tanulom és angol szavakból következtetve - ha felismered a közös eredetet - sok olasz szót le tudsz fordítani, dehát ehhez nyilván kell egy bizonyos szintű angol tudás is.

Illetve attól is függ szerintem, melyik kultúrához állsz közelebb. Nekem pl. ezek a déli dallamos temperamentumos nyelvek sokkal inkább bejönnek, mint a francia selyemköpködés. Ez viszont már tényleg tetszés kérdése. :)

2015. febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!