Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kis értékű,10 000ft alatti...

Kis értékű,10 000ft alatti lopást követtek el ellenem. Van értelme feljelentésnek? Foglalkoznak ennyi pénzzel?

Figyelt kérdés

Internes adok-veszek oldalon 7-8ezer forint értékben loptak meg.

Tudom az illető nevét, korát (19), címét, és facebook üzenetben bizonyítani is tudom azt, hogy ő az aki, valamint azt is meg tudom mutatni hogy már vagy egy hónapja megy az igérgetés a pénz visszafizetésével vagy az áru visszaküldésével kapcsolatban.


Arra lennék kiváncsi, hogy "megéri e a fáradtságot" ezzel az üggyel komolyabb utakra térni vagy teljesen felesleges, mert úgysem foglalkoznának vele?


Nem volt még ilyen tapasztalatom, minden használható választ köszönök



#internet #rendőrség #lopás #csalás #kis értékű lopás
2015. febr. 25. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Ìgy hogy mèg bizonyìtèkod is van mèginkább van èrtelme. Nem lehet csak úgy lopkodni a másik embertől. Èn a bankokat is feljelentenèm legszivesebben, de ők legálisan lopnak. Volt hogy nekem ellopták a táskámat volt benne eg, kèt dolog. Olyan mèrges voltam mint az állat. Mentem oszt feljelentettem a rendőrsègen. Nem találták meg az elkövetőt. Menjè lejelentsd fel a rohadèkot.
2015. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a legsunyibb tolvajok (legyen az akár cégvezető is) csak kis értékű lopásokat végeznek, mert tudják, hogy azért nem mozog a rendőrség és sokszor a tulajdonos sem.

Az a jó hír, hogy feljelentést bármikor tehetsz és bármilyen internetes üzenet vagy telefonos sms, bármilyen hasonló ma már Legális bizonyítéknak számít. Ezekre már külön ki vannak képezve rendőrök, s eléggé felvilágosultak, az IP címet is azonnal le tudják vizsgálni. Amúgy mindenkinek írom, hogy bármilyen gyanús, akár rejtett számos sms-t kap, vagy gyanús reklám sms-t, bármikor le tudja vizsgálni a rendőrség az illetőt a telefonszolgáltatónál és fel is jelentheted a küldőt.

2015. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: a helyedben mindenképpen feljelenteném lazán az illetőt, rendőri írásos felszólításokat is küldenék neki, s ha nem mozog pár héten belül, akkor bírósági pert is el lehet indítani. Mondd meg az illetőnek: ha neki megéri az ügyvéd fogadása, amely kb. 8-10-szerese a lopott összegnek + kifizesse a bírósági díjakat, mert valószínűleg el fogja veszíteni a pert, akkor csak üljön lazán.
2015. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

És mit érsz a feljelentéssel?

Attól a pénzedet nem kapod vissza...

Ha minden adatát tudod, akkor indíts ellene fizetési meghagyásos eljárást...

2015. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

és hol/hogy tehetek feljelentést? menjek be egy rendőrségre, vagy hogy indítsam el a dolgot?

2015. febr. 25. 09:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mar reg valtozott a torveny, nem emlekszel egy kilo kenyerert meghurcoltak valakit, a hiradoban is volt. Csak mas a bunerteke, nem buncselkmeny csak vetseg, vagy valami ilyesmi. De foglalkoznak vele. A lenyeg, meg lehet nem te vagy az egytlen es ugy mar halmozodik a dolog. Erdemes feljelentest tenni.
2015. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
érdemes, mert visszajelzést kell adni. ne tanulja azt meg, hogy bármit büntetlenül megtehet. érezze, hogy vannak korlátok.
2015. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelented fel, akkor máskor is megteszi. Max mással.
2015. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
rendőrségi feljelentést kell tenni. a lopás lopás, bűncselekmény gyanúja merül fel, tehát hivatalból meg kell kezdeniük az eljárást...én határozattan javaslom a feljelentés megtételét!!
2015. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!