Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó 18 évesnek lenni?

Miért jó 18 évesnek lenni?

Figyelt kérdés
Novemberben betöltöm a 18. életévemet. Sok dolgot halottam már miért jó és miért nem. Pl: vehetek lottót meg kaparós sorsjegyet végre. De ti hogy éltétek meg a 18. életéveteket?
2015. márc. 20. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem volt semmi különös. Túl nagy jelentőséget tulajdonítanak az ilyen "fordulóknak", aztán mindenki csalódik.
2015. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A 18 nem hagyott túl mély nyomott bennem. Lottót, cigit, piát eleve nem nagyon akartam venni, ráadásul, akkor még nem volt a 18 év korhatár vagy legalább is nem érdekelte a boltosokat.

A 20-ra sokkal jobban emlékszem. Akkor nagyon megviselt, hogy nem vagyok már tini.

2015. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És a 16-nak sokkal jobban örültem, mert hogy már nem vagyok gyerek, ugyan még felnőtt sem, de igazi gyerek sem.
2015. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Januárban töltöttem a 18-at,és semmilyen változást nem érzek.

Aki eddig felelőtlen,gyerekes és nemtörődöm volt az sem változott meg egyik napról a másikra.Aki felelősségteljes és kötelességtudó volt,az pedig olyan is maradt.

A kor csak egy szám, szerintem semmit nem változtat. (najó,pár dologra nyilván feljogosít lsd.: nemzeti dohánybolt (ahova 17 évesen is lazán bemehetsz,legalábbis a környéken. Legálisan fogyaszthatsz alkoholt, mehetsz szavazni, és elviheted az ötös lottót :D)

2015. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi a világon nem fog változni. Kiadják majd neked is a sört, de kb ennyi.
2015. márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 piriiiii ***** válasza:
Nekem annyiban, hogy így is kicsit függetlenedtem a szüleimtől. De amúgy tényleg semmi sem változott.
2015. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Semmivel se lett másabb, kivéve, hogy előtte kisboltban fapofával vettük a piát, amint elmúltam 18, már egy szar sörért is kérték a személyit, így közel a 15-höz kicsit gáz, hogy nem vehetek egy sört és egy csokit anélkül, hogy villogtatnom kéne a személyit, de legalább a pénztárosok jól zavarba jönnek :D

Semmi egyéb előnyét nem vettem észre ezen kívül, nikább a hátrányát. 4 évenként csesztetnek, hogy menjek szavazni, miközben totálisan nem értek a politikához.

2015. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem 15, hanem 25, késő van... :)
2015. márc. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Talán az egyetlen feltűnőbb dolog volt, hogy nem kellett kint toporogni, míg a többiek megvették a dohányboltban az italt. Lottó meg kaparós sorsjegy :D Azért nem olyan nagy szám. Én is inkább a 20-tól félek, bár magától a számtól alapjáraton nem változik semmi. Csak olyan sok mindennel el vagyok maradva úgymond lelkileg ... szóval nem érzem annyinak magam...Különben meg teljesen jó a 18, előre is boldog szülinapot!
2015. márc. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én egy hónap múlva leszek 19. A 18. azért volt jó, mert már bemehetek a dohányboltokba, bárhol vehetek alkoholt, kiadják a kaparós sorsjegyet. Több diákmunka közül válogathatok. Nekem még pluszba jött az is, hogy 18 évesen érettségiztem le, gimnazistaként kezdtem, egyetemistaként végezetem, szóval elég sok változás volt ebben ez életévemben.
2015. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!