Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha törvénybe iktatná...

Mi lenne, ha törvénybe iktatnák a felnőtt gyerekek kötelező szülőlátogatását?

Figyelt kérdés

Mondjuk havonta egyszer törvény által végrehajthatóan kötelező lenne a szülőket meglátogatni a különélő felnőtt gyerekeknek.

Csak hasonló indokkal lenne elengedhető,mint amilyen indokkal a szülő kitagadhatja a gyerekét,vagy még olyannal sem.



#törvény #felnőtt #különélés #szülőlátogatás
2015. ápr. 1. 15:53
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%

És aki nem megy el, azt kötelezően előállítják, vagy mégis hogy gondolod?

Az én szüleim már nem élnek, de előtte minden nap mentem...

Mielőtt lerobbantak volna, akkor is kb két hetente. Mert megérdemelték.


De ott van pl. az anyósom, szeptemberben voltunk egy temetésen, előtte egy évvel láttam. És nemcsak én... a férjem az, aki nem akarja látni! És ennek is oka van! Ha törvény kötelezné rá, előbb fizetné ki a büntetést! Ha meg börtönnel büntetnék, akkor elmenne, beköszönne, de jönne is. Így mi értelme lenne?


És akik külföldön élnek, ők is járjanak haza havonta?

2015. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%

Plusz egy gondolat:


Egy családot a szülők tartanak össze. Ha a felnőtt gyermek nem kíváncsi a szüleire, az a szülők hibája! Ha jól nevelik a gyermeket, ha példát mutatnak neki, ha gyermekkorban azt látják, hogy a család fontos, és nemcsak kamaszkor után hallják... akkor azok a gyerekek, ahogy az idejük engedi, felnőtt fejjel is látogatni, öregkorukban pedig segíteni fogják a szüleiket...


Ha nem, akkor ott a nevelésben lett valami elrontva, és ezt kényszeríteni nem lehet!


#1-es voltam.

2015. ápr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Sajnos,amit írsz,az még általában sem igaz.A nevelés egyáltalán nincs olyan hatással az emberekre,mint ahogy szeretnénk hinni.DE jobb azt hinni,mert különben úgy éreznénk,hogy hiába erőlködünk,igaz?

Mi is történne,ha elismernénk,hogy a nevelés milyen keveset befolyásol az ember milyenné válásában?

Azon kívül ezt nem lehet bizonyítani se pro se kontra.

2015. ápr. 1. 16:20
 4/54 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig hidd el, az, hogy a gyerek mennyire, milyen szinten kötődik a szüleihez, csak a szülőkön múlik!

Inkább utólagos mentegetőzés, hogy de hát nem! Pedig de!


A másik meg:

Ha a szülő látni látja a gyerekét, ő is elmehet hozzájuk, nemcsak mindig a gyerek...


Illetve ami még eszembe jutott anyaként: ha a lányom kirepül, és magától nem jutna eszébe jönni, engem nagyon komolyan lehangolna, ha ezt csak kényszerből tenné...

2015. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
89%

És mit csinálnál azokkal a gyerekekkel, akik külföldre szakadtak a megélhetés miatt, és egy évben csak 1-2 alkalommal tudnak hazalátogatni?


És aki esetleg csak az ország másik végébe költözött, mert ment a munka után, de nincs annyi pénze, hogy havonta utazzon a szüleihez, mert másra kell, ami fontos?


No, és azokat a gyerekeket is köteleznéd, akiket vertek, megaláztak a szüleik gyerekkorban? Esetleg akikkel egyáltalán nem törődtek, elhanyagolták, zsarolták... stb.?


Ha a gyerek ritkán (vagy egyáltalán nem) látogatja a szülőt, akkor vagy messzire került, és az utazásra ritkán van pénz, vagy a szülei bántak vele úgy, hogy nem akar menni.

2015. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Lehetne rugalmasan ,megegyezés szerint kezelni.

Érdekes meggondolni az elővezettetést,de erre nem is gondoltam.

A nehéz körülmények között élőkre,mint a külföldön dolgozók,talán külön szabályok lennének,hogy amíg nincs elég pénze,addig időnként,mondjuk hetente levelet ír,és ahogy megengedheti magának a személyes látogatást,akkor összevonni az addigi látogatásokat.

Pénzzel nem lehetne kiváltani,valamit mást kéne kitalálni.

Az sem számítana,hogy a gyerek szerint "megérdemli"-e vagy sem.

Vagy ha a gyerek azzal vádolja,hogy nem érdemli meg,akkor bírósági eljárással kellene eldönteni.Mert lehet olyan gyerek,akinek enni nem adtak,de lehet olyan is,akinek lovat nem vettek.

És ha már a részleteknél vagyunk;a szülő sem bújhatna ki alóla ,a felnőtt gyereknek is törvény által adott joga lenne látni a szülőt.

2015. ápr. 1. 16:38
 7/54 A kérdező kommentje:

Szóval akkor az az eddigi nézet,hogy gyerek ítéletet hoz a szülő felett,hogy a szülő mit érdemel meg,és a gyerek a saját ítéletét végre is hajthatja szabadon.

Most akkor nézzünk körül,és ki fog derülni,hogy a felnőtt gyerekek inkább azokat a szülőket látogatják,ahol előnyük van a látogatásból.Akár anyagi,akár morális.

2015. ápr. 1. 16:46
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

"Most akkor nézzünk körül,és ki fog derülni,hogy a felnőtt gyerekek inkább azokat a szülőket látogatják,ahol előnyük van a látogatásból.Akár anyagi,akár morális."


Ezt miből szűrted le?

2015. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Körülnéztem,kérdezgettem,beszélgettem.

A baj az,hogy a szülők nagyon kreativak a mentségtalálásban,nem könnyű .

2015. ápr. 1. 17:18
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne a szülőket kérdezgesd, hanem a gyerekeket!


Szerintem ehelyett a kérdés helyett valami ilyesmit kellett volna kiírnod:


"Milyen gyakorisággal szoktad látogatni a szüleidet? Miért?"


Lehet, meglepődsz majd a válaszokon!


És ugyanez igaz arra is, amikor kamaszokat kérdezel, milyen gyakran látogatják a nagyszüleiket...


Akiket szeretetben, odafigyeléssel neveltek, azok visszajárnak, anyagiaktól függetlenül!

2015. ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!