Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baráti társaságon belül...

Baráti társaságon belül megszólnátok?

Figyelt kérdés

A kedves párom, roma származású lány.Apja roma.

Nagyon kedves, rendezett, tanult családból származik. Magasabb iskolai végzettsége van mint nekem.

A szüleivel nagyon jó a viszonyom, nem is tartják a kapcsolatot a családjuk nagy részével.

Apjával nagyon sokat beszélgettünk erről, hogy miért is szakította meg a kapcsolatot velük.

Viszont múltkor az egyik haver barátom meg jegyezte, hogy milyen származású.

Meg védtem a párom de elszomorított, hogy csak egy tény alapján így elítélte.



2015. ápr. 19. 15:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha rendes és megbízható nem fogja zavarni a többieket a társaságból. Elsőre lehet hogy beskatulyázzák, de ha megismerik az igazi természetét nem lesz gondja belőle. Ez sajnos elő fog fordulni hogy megítélik első látásra, de te is ismersz olyan embereket akik elsőre nem voltak szimpik és később amikor megismerted őket szimpatikusak lettek számodra.
2015. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a viselkedés alapján formálok véleményt, ha tisztességes, egy rossz szavam nem lenne.
2015. ápr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Megemlíteném, de ez inkább bók, elismerés.
2015. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Így gondolom én is. Másfél év után most jött haza, kint dolgozik Hollandiába.

Találkozásnál konkrétan félre hívott, és mondta hogy ne már hogy c.ány nőd van, most csalódtam benned.

Mondtam, hogy én is mélységesen csalódtam benne, hogy elítél valakit akivel egy szót nem váltott még.

2015. ápr. 19. 16:21
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

"Én a viselkedés alapján formálok véleményt"


Mi is, ezért utáljuk a romákat errefelé.

2015. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló neked merre van az erre felé?

Kérlek ne más válaszolónak a válaszára reagálj.

2015. ápr. 19. 16:49
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

A leírásod alapján pont ő lenne az akit egyáltalán nem bélyegeznék meg a származása miatt, főleg miután megismertem. A barátodat meg jól pofán kellett volna baszni ott helyben, de legalább is rávilágítani az erkölcsi szegénységére. Én sem szeretem a cigányokat, de vannak normálisak, csak ritkább mint a fehér holló. :D Szerintem azért számíthatsz egy pár beszólásra, de csak poénkodásként fogd fel ha úgy is szánják. Én sem tudnám kihagyni, hogy amikor ő nincs jelen valamit ne szóljak be, ne célozgassak, de csak poénnak szánnám és ez látszana is a stílusból stb. :D


pl: Mi az 4 cigány egy piros Ladával a szakadékba hajt?

Pazarlás, a Lada 5 személyes. :D


De csak poénból természetesen, amikor ő nincs ott :D

2015. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Kinek mi joga és alapja van "elítélni" (miéééért?) egy - amint írod - tanult, rendezett családból származó kedves lányt? Az az ember, aki ilyen háttér ellenére a barátnőd származására tesz célzásokat, nem méltó a "haverságodra".A barátnőd pedig egy cigány származású, értékes magyar lány.
2015. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szólnám meg!

Mindenkit a viselkedése alapján ítéletek meg, meg az életvitele szerint.

A te barátnődre egy rossz szót nem lehet szólni, sem a családjára, szóval nem is mondanék semmit.

2015. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki a származása alapján ítéli el a barátnődet vagy téged is csak azért, mert a barátnőd, annak a barátságáért nem kár.
2015. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!