Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 32 évesen egyetem?

32 évesen egyetem?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna jogtudományt tanulni, de csak most vettem rá magam. Se párkapcsolatom, se családom, csak anyukám, de vele nem túl jó a kapcsolatom :(

32 évesen nem késő elkezdeni? Attól félek nem fog mégsem tetszeni és abbahagyom. Gondolom a munkahelyemet ott kell hagynom mert nehéz mellette tanulni. Illetve az egyetem 100 km-re van és kollégistának kell lennem, de teljesen más korosztály vagyunk. Gondolkoztam hogy minden nap hazautazom de biztos kifáradnék.

Szerintetek? Mit gondoltok?


2015. ápr. 21. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jófej vagy, senkit nem érdekel a koliban, hogy hány éves vagy. Tudnál egyetem mellett dolgozni, sokaknak megy. Hazautazni felesleges, mert messze van, de találhatnák valami egyszerűbb munkát az egyetem közelében. Ha mindenképpen érdekel, akkor szerintem vágj bele a dologba, nem te lennél az első, aki 30 felett kezd el tanulni.

Levelezőre nem tudnál járni? Akkor nem kéne otthagyni a munkát, és csak péntekenként kéne leutazni.

2015. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg! Mit veszítesz?
2015. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet megpróbálom de gondolkoztam még a pedagógián is
2015. ápr. 21. 23:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Levelező jó megoldás lehet.

Én elkezdeném! Levelezőn nagyobb valószínűséggel lennének a te korosztályodból, össze járhatnátok. Ha nem fog tetszeni és abbahagyod, akkor mi van? Ez úgyis kiderül az első félevben. Akkor még ha fizetősre mész se nagy veszteség.

Na, ügyes legyél.

2015. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pedagógia szakos ismerősömnek pedagógia szakos oktató mondta, hogy ez a végzettség csak arra jó,'hogy legyen valamiből papír.

Vagy valamilyen tanárira gondoltál?

2015. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen tanárira gondoltam
2015. ápr. 21. 23:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Az más! BTK-n van külön pedagógia szak, aminek én semmi értelmét nem látom...

Valami olyat választanék tanáriból, amiből magán oktatóként lehet profitálni.

2015. ápr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szerintem érdemes megpróbálni, én is egyetemista vagyok és van a te korosztályodból tanuló ismerősöm, még 40-es is. Érdemes nem megijedni az ismerkedéstől, mert tanuláshoz jól jön a segítség. Sosem késő elkezdeni semmit, nehogy megtorpanj véleményem szerint, mert 10 év múlva azt fogod bánni, hogy meg sem próbáltad. Sok sikert! :)
2015. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egyetem nincs korhoz kötve, amiatt ne aggódj, hogy idősebb vagy a többieknél, a végzősök már egyébként is 25 év körüliek, szóval nem olyan nagy a korkülönbség. 100 km-ről nem érdemes mindennap bejárni, ha nem jó a kollégium, akkor albérletbe is költözhetsz.
2015. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ráadásul ha nappalin kezdenéd el a tanári szakot, akkor még az államilag támogatott féléveket is igénybe veheted, azaz gyakorlatilag tandíjat sem kéne fizetned, csak az utazás, koli/albérlet, kaja költségeket (ami még így is sok, de egyetem mellett más is dolgozik). Tanári képzés mellett könnyű dolgozni, mert nem olyan nehéz. Ráadásul nappalin még egy kicsi ösztöndíjat is kaphatsz, ha jól tanulsz.


A jog már sokkal nehezebb és úgy tudom, a nappalis helyeknél eltörölték az állami támogatást, tehát azt csak költségesen tudnád végezni. Vagyis a jog nagyon drága lenne neked.


Rajtad áll, hogy döntesz, de én mindenképpen tennék valamit az ügy érdekében, ha a helyedben lennék, mert később meg fogod bánni. Nem olyan nagy dolog szerezni egy diplomát, ha az ember tényleg úgy áll neki, hogy márpedig meg akarja csinálni. És nem késő még, más is jár egyetemre 30 fölött.

2015. ápr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!