Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem tartjátok igazságtalann...

Ti nem tartjátok igazságtalannak az egész nyelvvizsga rendszert?

Figyelt kérdés
tegyük fel, megtanulok egy nyelvet, jól is használom, akkor miért kell elmennem nyelvizsgáznom és fizetnem tízezreket azért hogy legyen róla papírom..? mire jó ez? a munkáltatót nem érdekli hogy van-e nyelvizsgám, csak az hogy tudok-e beszélni. szerintetek is kuruzslás, és kitalált baromság az egész nyelvvizsga dolog? és lassan az egyetemre való bejutást is függővé teszik tőle

2015. ápr. 25. 21:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Maskepp hogyan igazolnad a nyelvtudasod?
2015. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki kozepiskolaban emelt szinten erettsegizik nyelvbol, es eler 60%-ot, az kap egy papirt, hogy kozepfoku nyelvvizsganak megfelelo szinten tudja a nyelvet. Elfogadjak egyetemre valo jelentkezeshez, illetve a diplomahoz is, felteve ha nem kernek magasabb szintu nyelvtudast. Aki okosan csinalja, az nem fizet erte semennyit.
2015. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 |Orfeusz| ***** válasza:
100%
Hát az életben tele vagyunk sokkal rosszabb pénzszedésekkel, a nyelvvizsga még nem is olyan súlyos eset.
2015. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
állásinterjún letesztelik a tudásodat..
2015. ápr. 25. 22:17
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jelentkezett állásra egy csomó egyetemet végzett emberke, akik alig makogtak valamit angolul, és végül azt a lányt vették fel, akinek bár csak érettségije volt és középfokúja, anyanyelvi szinten beszélte a nyelvet.
2015. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted felesleges dolog a nyelvvizsga, meg a munkáltatókat sem érdekli, akkor ne menj el nyelvvizsgázni, és kész.
2015. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
5-ös vagyok, konklúzióm lemaradt: szóval igen, a nyelvvizsga szerintem is felesleges. Annyit jelent csak, hogy azon a napon, amikor letetted a vizsgát, mennyit tudtál angolul. Mert sajnos csak kevesen használják utána.
2015. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is felesleges. Ha annyira fontos, akkor az interjún egy legalább félórás beszélgetést lejthetnének az igényelt nyelven. Szerintem ebből lehet igazán felmérni, hogy mennyit tud a delikvens.
2015. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

"állásinterjún letesztelik a tudásodat.."


Nem is az allasinterjura kell. Hanem ahhoz hogy legyen diplomad peldaul.


Ha kulfoldon akarsz tanulni, gyakran ahhoz is kell. Sok allamban ha allampolgar akarsz lenni, ahhoz is kell.


Meg egyszer kerdezem: hogyan igazolod hitelt erdemloen hogy tudsz egy nyelvet? Szakadj el az allasinterjutol.

2015. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk az egyetemen záróvizsga része lesz egy nyelvi teszt is, vagy hogy abszolváljon, kell csinálnia egy vizsgát előtte. Van vagy 50 vizsgája egy egyetemistának, szóval az az egy már tök mindegy lenne.

Állampolgársághoz szintén teljesen felesleges, ha tudja a nyelvet, és a többi feltétel adott, akkor meg tudná szerezni úgy is, és az igazolná a nyelvtudást is.


Szerintem is teljesen felesleges, és pofátlan lehúzás. Kifizettetnek veled valamit, ami simán be lehetne építve a közép/felső oktatásba.

2015. ápr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!