Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másokat is ennyire negatív...

Másokat is ennyire negatív emberek vesznek körül?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban észrevettem, hogy egyedül sokkal jobban elvagyok, jó kedvem van, egyszerűen vidám vagyok, ha egyedül vagyok. Ez alól csak néhány ember kivétel, akiket "megtűrök" magam mellett, de már az sem az igazi, mindenki mást kerülök. De csak nemrég jöttem rá, hogy miért van ez, de hogy bennem van-e a hiba még mindig nem tudom.

Anyósjelöltemék, a munkatársaim és egy gyerekkori barátnőm "segített" rájönni valamire. Akármelyikükkel beszéltem az elmúlt időben, észrevettem, hogy mindig csak olyan témákról kérdezgettek engem, amivel tudták (mert mondtam nekik), hogy felbosszantanak. Pl a testvérem tinédzser fejjel szült pár hónapja a szüleim kontójára, egy elég zűrös pasassal sikerült összehozniuk, én pedig ideiglenesen a szüleimnél élek, így nagyon nem voltam és vagyok kibékülve a helyzettel, szó szerint ki nem állhatom az egészet és utálok róla beszélni. Erre mindenki, de mindenki a gyerekről meg a szülésről kérdezget már hónapok óta napi szinten (pl van-e a testvéremnek teje meg ilyenek). Az pl. hogy egy kéthetes álomutat foglaltunk le nemrég a párommal, végre eljutok abba az országba, ahova mindig is akartam, az senkit nem érdekel, ezen csak átugranak beszélgetés közben. Vagy hogy sikerül-e beindítanunk a tervezett vállalkozást, az sem. Vagy hogy fél éve megvettem az első saját autómat (pedig elég komoly autó ráadásul), az sem (munkatársak csak fintorogva annyit kérdeztek, hogy a szüleim fizették-e...). A gyerekkori barátnőm kb 2 havonta egyszer ír rám facebookon, tudja, hogy mennyire pipa vagyok a gyerek témára és nem akarok róla beszélni, de az az első kérdése, hogy van a baba. De az új kocsim, a nyaralás vagy egyebek rólam, ami pozitívum, nem érdekli, a kocsira pl, amikor előtte álltam meg, rá sem nézett. Anyósom ugyanez, más téma nincs nála, mint a főnökök (sajnos az enyém is elég kemény, így ezzel is felbosszant, ami tud is), a rossz munkakörülmények, hogy mikor megyünk dolgozni, a betegségek, na meg az általam ki nem állt testvéremék. Jó dolgokról nem tud beszélni. Én szívesebben beszélgetnék a világ nagy dolgairól (pl milyen mesés tájakat láttam itt vagy ott - akár csak interneten), melyik a legjobb fagyizó a környéken, milyen új ruhákat vettünk, vagy mondjuk a szakmai érdeklődéseinkről (páromnál elég hangsúlyos terület most szakmaváltás miatt), esetleg a jövőbeli terveinkről. Nem mindig csak a gondokról és a bosszantó dolgokról. De ha tudják, hogy valami idegesít (pl a gyerek vagy a munkahely téma), akkor miért csak erről tudnak nekem beszélni, miért csak ez érdekli őket? A sikereink miért nem érdeklik őket? Élvezik, ha bosszankodom beszélgetés közben, ha kihoznak a sodromból?


2015. máj. 1. 19:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha eltúlzottnak tűnt a kocsi vagy a nyaralás téma, de csak ez a két példa jutott eszembe pozitívumként. Természetesen nem csak anyagi javakat értek pozitívum alatt, de perpill talán egyedül az anyagiakkal és szorosan ehhez köthető dolgokkal nincsenek problémáink a párommal, ellenben a családdal, munkahellyel elég sok gondunk van.
2015. máj. 1. 19:34
 2/6 anonim ***** válasza:
nem szamit mekkora nagy rib.anc a hugod, az o gyereket mindenki a tenyeren fogja hordozni es most o lesz a tema az elkovetkezo 2-3 evben, szokj hozza :)
2015. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem csak a gyerek téma idegesít, hanem pl a "kinek borzalmasabb a munkahelye, főnöke" téma is. Jól keresek, de a munkakörülmények elég rosszak, a főnökömet ki nem állhatom, szóval örülök, ah nem vagyok ott, a szabadidőmben nem akarok állandóan erről beszélni. Pláne nem kellene minden nap 20x megkérdezniük, hogy mikor dolgozom, ezzel is emlékeztetve rá.
2015. máj. 1. 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ettől kicsit jobban érzed magam, akkor a kérdésedre válaszolva, nem csak téged. Pl. én utálok a volt férjemről beszélni, ezt tudja rólam mindenki és mégis folyton felhozzák témának. Nem hiszem, hogy bántani akarnak ezzel. A legtöbb ember valamiért (számomra felfoghatatlan miért) jobban szeret a negatív dolgokról beszélni. Arról kérdeznek és arról is mesélnek.
2015. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyenekre gondoltam én is. De akkor miért nekem kellene bunkónak vagy távolságtartónak éreznem magam ezekkel az emberekkel szemben, miért én érezzek bűntudatot pl a családom szerint, miért én lennék a hibás, mert nem kedvelem ezeket az embereket?
2015. máj. 1. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik mindig csak olyan kérdéseket tesznek fel, amivel a másikat kellemetlen helyzetbe hozhatják. Szerintem viszont nincs igazatok, mert valamilyen módon bántani akarnak ezzel, vagy jót tesz az egójuknak. Vagy igazából valamilyen módon pozitívan jönnek ki a dologból, míg az akinek felteszik ezt a kérdést azok negatívan.

Én is átestem már ezen.

Egyetemre jártam, akkor a kérdés, miért nem dolgozok? Amikor dolgoztam, ezért kellett ennyit tanulni? Amikor nem volt munkám, miért nem keresel munkát? És így tovább.

Én úgy kezelem ezeket a dolgokat, hogy az illetővel kapcsolatban kérdezek olyan dolgot, amire tudom, hogy nem büszke. Csodák csodája, leállnak a kellemetlen kérdésekkel.

Mindig azt mondtam, hogyha valami támad, akkor a saját fegyverét kell ellene fordítani.

A pozitívumokról meg nem fognak kérdezgetni, mert látják a saját szemükkel, de van bennük egy bizonyos mértékű irigység, így inkább direkt a kellemetlen kérdéseket veszik elő.

2015. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!