Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem ért semmihez, nincs...

Aki nem ért semmihez, nincs semmi hobbija, nem tehetséges semmiben sem az hogyan viseli el? Én nem tudok magammal mit kezdeni.

Figyelt kérdés
Én nem vagyok jó semmiben sem. Mondják, hogy amíg ki nem próbál mindent az ember, addig ezt nem jelentheti ki, de én ezzel nem teljesen értek egyet. Már sok dologgal próbálkoztam, de tulajdonképpen nincsen is olyan dolog, ami jobban érdekelne. Próbáltam, rajzolni, varrni, fotózni, főzni, sütni, barkácsolni, gyöngyöt fűzni, lovagolni és mindegyikhez borzasztóan béna vagyok. A lovagláson kívül más sportba nem is kezdtem bele mert szörnyen ügyetlen és esetlen vagyok, konkrétan egy labdát nem tudok elkapni vagy arrébb rúgni... Ami a tanulást illeti az megy, de ezekből a magolós tárgyakból (pl. történelem) mindenki ötös, aki legalább egy kis időt is foglalkozik vele. Azok a tárgyak, amik némi gondolkodást is igényelnek (pl. matek) azok már kevésbé mennek. Muszáj lenne találnom valamit amiben jó vagyok, élvezem és amivel lefoglalom magam mert én ezt így nem bírom ki. Egész nap csak otthon ülök és nem csinálok semmit sem (barátaim sincsenek).
2015. máj. 4. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nezd, hogy mennyire vagy ugyes az adott dologban, a lenyeg, hogy szeresd. Nekem peldaul abszolut nincs erzekem a kutyakhoz, nincs termeszetes tekintelyem se, ami szinten kene. De mivel nagyon szeretek veluk foglalkozni es nem adom fel, ha valami nem megy, illetve hajlando vagyok fejlodni, ez kompenzalja az ugyetlensegemet es mar 2 kutyat kikepeztem egy eleg jo szintre. Valoszinuleg vilagbajnok egyik kutyam se lesz, de az atlagnal jobban kepzettebbek igen. Neked is el kene gondolkoznod,hogy amiket probaltal, azok nem tetszenek, vagy csak nem mennek? Ha az utobbi, akkor csak probalkozni kell. Ha a beegestol felsz, akkor probalj ki valami olyat, ahol egyedul lehetsz, vagy jo baratokkal, akik elott nem szegyelled magad. En egy idoben roplabdaztam, nagyon nem ment, de a jo tarsasag miatt eljartam.
2015. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ilyen nincs, nem próbáltál még mindent :) Pl festés, faragás, zene, írás, vagy egyéb sport, mint pl úszás, tánc. De lehet elméleti ember vagy, és valamelyik tudomány talán kevéssé ismert ága köt majd le, ne az iskolai anyagokat vedd alapul, azok csak száraz vázlatok, vagy épp túl tömények...

Valami csak van ami érdekel, vagy látsz benne fantáziát :)

2015. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiket írtál, mind magányos tevékenység (lovaglás jó, az annyira nem). Én valami csapatsportot keresnék, ahol mindenki egyszerre kezdő. Így barátokat is szerezhetnél, és motiválnának, hogy kitarts az adott sport/hobbi mellett.
2015. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként kézműves szakkör, vagy nem tipikus csapatsportok pl. íjászat is jó, csak emberek között legyél :)
2015. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is pont ilyen vagyok, amiket leírtál nagyjából minden illet rám (bár labdajátékokban jó vagyok, nem vagyok az a sportos típus). A suli is pont úgy megy ahogy te is leírtad, a humán tárgyak jól mennek de az ugyebár mindenkinek... Barátokban én sem bővölködök, bár én amúgy is szeretek sokszor egyedül lenni, visszahúzódóbb vagyok.

Engem valójában nem is zavarna ez az egész, csak a nővérem pont ezeknek az ellentéte, ő mindenben jó, mindent jól csinál, de komolyan! Szóval ne aggódj én is ilyen vagyok, sokszor csak ülök ahogy te is írtad és nem tudok mit kezdeni magammal.

2015. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!