Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elhagytam (gondolom én) az...

Elhagytam (gondolom én) az irataimat, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Most hétfőn éjjel hagytam el, de reménykedtem hátha meg lesz valahogy, vagy akármi. Na szóval ilyenkor mi a teendő?? Most egyesével bemenni az elvesztett iratoknak megfelelő irodába és kész ott szólok és elég, vagy mit kell tenni ilyenkor, és mennyibe kerül ez manapság???

(diák volt benne, lakcím kártya, adókártya, és bérlet(de ez nem játszik szerepet úgyis lejárt mostanra, még ennél ez a jobbik eset) személyimszerencsére itthol volt.



2015. máj. 6. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

a diák olyan 1400 Ft, ha jól emlékszem

a lakcím kártya mint ha ingyen lenne

az adó kártyát nem tudom

de ezeket egy helyen tudod igényelni, így nem olyan vészes (az adó kártyát nem biztos, arról nincs információm)

azért próbáld meg megkeresni, de pótolhatóak ha mégis elveszett

2015. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, és azért hogy elhagytam valami felszámolási díj vagy mi a fene, olyan nincs? És a régit akkor autómatikusan inaktiválják vagy mi?? Most vannak ezek a csippek a diákigazolványban?? az alapján nem lehet megkeresni?
2015. máj. 6. 19:30
 3/4 anonim válasza:

Mivel nincs nálad, nehéz lenne inaktiválni (lakcímkártyánál ez annyit tesz, hogy kettévágják ollóval, ha újat kérsz). Mellesleg ez nem olyan, mint a bankkártya, azzal, hogy más "használja", téged nem fog megkárosítani, amúgy se sokra lehet használni egy lakcímkártyát vagy diákot.


Teendő: újat igényelsz, vagy várod, hátha valaki leadja. Általában postára szokták bedobni, kapcs egy levelet, hogy hol tudod átvenni. Általában hamarabb kész vagy az újjal, minthogy ez megtörténne, és nem is kerül sokba (iratfüggő persze)

2015. máj. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már meglett, visszaszolgáltatták, így nem para, köszönöm azért az infókat :)
2015. máj. 8. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!