Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feleslegesen tanulok? Vizsgázo...

Feleslegesen tanulok? Vizsgázom, segítség!

Figyelt kérdés

Naponta 9 órát tanulok (3 részletbe felosztva), annyi tételem van! (nem érettségi, hanem szakmai, van olyan tételem, ami 13 oldalas és nagyon apróbetűs!)


A lényeg, hogy amiket eddig megtanultam, becsülettel, türelemmel, azokat már elfelejtettem!


Vagyis: amiket ma nagyon jól megtanulok, azt 3 nap múlva elfelejtem, átveszik a helyét az agyamban a következő tételek.

Ilyenkor mit csináljak? Hogy tudnék plusz "mappákat" csinálni a fejemben, hogy a most tanultak "ne írják felül" az eddigieket? :DD


2015. máj. 7. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig az ismétlés segített, eleve a végén is hagytam magamnak vizsga előtt időt rá, de tételtanulás közben is csináltam egy listát, hogy melyik nap melyik már megtanult tételt ismétlem át (nem órákig, csak röviden átgondolom, mik vannak a tételben).
2015. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ismétlést én is aláírom, jó dolog. De sajnos hiába hogy minden napi részletbe visszatérek rá, hogy átolvassam és "jobban megrágjam még párszor", 3-4 nap után olyan, mintha nem is ismerném a témát.. :S
2015. máj. 7. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem tanultad meg igazán. Csak bemagoltad.

Ezek mind olyan anyagok, amikről még nem hallottál? Tök új minden?

Csináld azt, hogy kevesebb időt próbálsz tanulni, de akkor maximálisan csak arra koncentrálsz. Pihi. Aztán előveszed és mielőtt az új rész tanulásába kezdenél, az előzőeket átismétled. És így tovább.

Ha nagyon kevés az idő, akkor próbálj meg mindegyikről valamit tudni, és ne az legyen a cél, hogy mindet 100%-osan tudd.

2015. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
próbáld meg minden tételből a lényeget megtanulni
2015. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Emeld ki a lényeget, írj magadnak vázlatot, kulcsszavakat, amiről eszedbe jut a többi, próbáld érteni és ne magolni a tananyagot.
2015. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert nincs közöd a témához. (Akkor meg minek tanulod... akarsz egy olyan szakmát, amit elég hamar meg fogsz utálni?)
2015. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én államvizsgára úgy készültem, hogy hanganyagba rögzítettem a tételeket. Nem volt azzal gond, hogy érdekel a téma, természetesen érdekelt, csak vizsgadrukkos vagyok, és nem tudok magolni, illetve akkoriban nem tudtam nyugodtan külön vonulni a családtól, és sajnos állandóan balhéztak, így meg nem tudtam rendesen koncentrálni. Szóval rögzítettem és folyamatosan visszahallgattam a tételeket, és így tanultam meg.
2015. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon sokszor kellett újraolvasnom, meg vizsganapon mindig ismételtem, de akkor már memóriából és bekezdésenként ellenőrizve.

Fontos hogy ugyanabban a sorrendben adjam elő, mint a papíron, vagy legalább tudjam, hogy melyik részét mondom a papírról.

Minden bekezdésnek szólnia kell valamiről, ne legyen rizsa, és akkor ha nem is jut eszedbe egy része, visszaemlékszel, hogy hogyan is nézett ki a szöveg tagolásra formára, a rész ami kell, kb hol van, ekkor már lehet hogy beugrik az 1-2-vel előbbi bekezdés, és talán utána már az is, ami kell :)


Szerintem nagyon fontos, hogy rendesen tagolt, igényesen megszerkesztett, inkább kinyomtatott szöveget tanulj meg, még ha nem is ilyen a memóriád, mint nekem, akkor is segít.


Plusz, én csak akkor kezdtem bele másik tárgyba, mikor már el tudtam mondani az egészet. Utána persze alig emlékeztem később, de MINDEN NAP, többször is, ismételtem, felmondtam MINDEN TÉTELT, amit tanultam.


Csinálhatsz olyat is, hogy lemásolod a szöveget (ne fejből, mert úgy lesznek eltérések, és az nem lesz jó). Amit pl én dolgoztam ki (gogliztam össze), de nem kontrolcével, az jobban ment.


A színek is segíthetnek, ilyet nem próbáltam, és nem tudom hogyan lenne hatásos.



Sok sikert!

Miből vizsgázol?

2015. máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Sok tipp van, amit épp most is csinálok, de olyan is, amit még nem próbáltam, köszi ;)


Az a baj, h ezek a tételek nem olyanok, mint pl. egy töri lecke, hogy "egyszer volt hol nem" hanem van 1 pont, amin belül ki kell fejtem alpontokat és az alpontokon belül is vannak alpontok és így tovább amíg teljesen eltévedek egy témakörben. És itt nem olyan van, hogy "lényeget megérteni", hanem a pontok jóformán csak definíciók, fogalmak, PONTOK. :S

Elég vacak :D

2015. máj. 8. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!