Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki itt fel tesz egy...

Ha valaki itt fel tesz egy kérdést, akkor miért válaszolja azt néhány ember hogy nézze meg a google-ban?

Figyelt kérdés
Akkor ennyi erővel minden kérdésre lehetne az a válasz hogy keresse ki a google-ba nem? Akkor ugyan miért létezik ez az oldal? Vagy az az ember aki azt válaszolja egy kérdésre hogy nézze ki a google-ba, akkor ő még itt sosem kérdezett semmit? Vagy ha kérdezett, akkor ő miért nem használta a keresőt?
2015. máj. 8. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
azért mert némelyeknek nem jut eszébe utánanézni ott vagy csak lusták (bár szerintem kevesebb energia a google mint ide beirni)
2015. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra van ez az oldal, hogy olyanokat kérdezzenek meg, amit 30 másodperc alatt ki lehet keresni a google-ban (azokat a lusta internetes analfabétákat, akik erre nem képesek, megvetem), hanem véleményeket, tapasztalatokat, tanácsokat. Nem arra való, hogy mások helyett dolgozzunk, a válaszadók sem tudnak mindent fejből, adatokra, tényekre vonatkozóan a helyes választ ők is rákereséssel találnák meg.
2015. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

"Akkor ennyi erővel minden kérdésre lehetne az a válasz hogy keresse ki a google-ba nem?"


Pomtosan. Nagyon okos vagy, hogy rájöttél erre.


"Akkor ugyan miért létezik ez az oldal?"


Mert sok a hülye ember, és az emberi hülyeségre mindig biztonságosan lehet üzleti modellt alapozni. A GyK alapítója okosan felismerte ezt a lehetőséget, alapozott rá egy nagy látogatottságú oldalt, a reklámbevételből pedig tisztes üzleti haszonra tesz szert. Ügyes ember.


"Vagy az az ember aki azt válaszolja egy kérdésre hogy nézze ki a google-ba, akkor ő még itt sosem kérdezett semmit?

Vagy ha kérdezett, akkor ő miért nem használta a keresőt?"


Nagyon ritkán kérdezek itt, és csak olyasmit, amivel kapcsolatban már oda-vissza feltúrtam a keresőt, és nem találtam kielégítő választ. Más kérdés, hogy ilyenkor általában itt még annál is kevésbé kapok kielégítő választ, mert ide többnyire az alacsony iskolázottságú, intellektuálisan kihívásokkal küzdő, érzelemvezérelt ösztönlények járnak, akik számára a világ véget ér a legelőjük kerítésénél.

2015. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azokra a kérdésekre szokták ezt írni, ami a Google első 3-5 találatában valós választ tud adni.

Ez kb olyan mint a boltban megkérdezel egy embert, hogy egy áru mennyibe kerül ahelyett, hogy elolvasnád a polcon a címkét. Néhány esetben indokolt a kérdés, de ha ott van könnyen elérhető, olvasható módon, csak magadból csinálsz bolondot, ha megkérdezel valakit (aki nem is a boltban dolgozik).

2015. máj. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ennyi erővel minden kérdésre lehetne az a válasz hogy keresse ki a google-ba nem"


Arra a kérdésre, hogy "szerinted szép ez a ruha?" a google nem fog válaszolni. Arra, hogy "milyen magas az eiffel-torony" a google pontosabb választ fog adni, mint az itt válaszolók, vagy a válaszoló maga is beüti a google-be és onnan írja a váalszt.

2015. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdések 80%-a ilyen, elég lenne visszanézni, és van rá 150 válasz, vagy megkérdezték már 100-szor.


Igazából azon csodálkozom, hogy 2015-öt írunk, mindenkinél van internet, mindenki ismeri a google-t, mindenkinek ott az okostelefon, amin van google maps....Meg 150 ingyenes navigációs és egyéb alkalmazás.


Pár ilyen jellegű kérdés:

Mennyibe kerül a vonatjegy/buszjegy? Van honlapjuk, nézd meg.

Mennyibe kerül a xxx áruházban a szalámi? Szintén van honlapjuk, vagy google.

Hogyan jutok ide/oda? Ez szintén olyan, hogy mapsen azonnal látod, legfeljebb arra kell rákérdezned hogy az úgy jó e.


A szexes, lehetek e terhes kérdésekről ne is beszéljünk...

2015. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy hasonlóan vagyok mint 20:54-es. Vagy akkor kérdezek, ha már végigtúrtam az internetet, vagy olyan esetben, ha szubjektív választ várok, vagy tapasztalatot valakitől. Pl volt hogy csajjal kapcsolatos dologban kértem tanácsot, vagy megerősítést.
2015. máj. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pl. ha valaki megtalálja kérdezni, hogy hány kalória van egy almában.

Az interneten a Golden almától az Idareden át a Starkingig, grammos beosztásban is megtalálhatja, hogy hány kalória is volt az a kib... alma, amit lenyomott a torkán.

2015. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!