Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Könnyen túl lépsz a dolgokon?...

Könnyen túl lépsz a dolgokon? Hogyan viseled az érzelmi stresszt? Szerinted mi a normális viselkedés egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 13:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha általánosságban nézem, és nema szélsőséges eseteket, akkor is nehezen lépek túl a dolgokon, általában napokig, hetekig, hónapokig rágódok valamin, hogy kellett volna csinálni? és ilyen típusú kérdésekkel. Az érzelmi stresszt meg kifejezetten rosszul kezelem, könnyen meg tudnak bántani, mert sok apró dolgot is bántásnak veszek, akkor is, ha nem annak szánják. Pl. ha csak egy picit elhanyagolnak. Valószínűleg mert egy szülővel nőttem fel, kapcsolatteremtési problémáim vannak, nem merek bízni stb. Normális viselkedés meg viszonylagos... Kinek mi a normális? Na mondjuk nem az, amit én művelek. Szerintem a közel álló személyekkel érdemes megbeszélni, ha kiadod magadból sokat segít. Tanácsot kérni stb. Akivel volt esetleg érzelmi típusú konfliktusod megbeszélni és nem szőnyeg alá söpörni. Nem jó rágódni rajta minél többet gondolsz rá, annál többet gondolsz rá.... körfolyamat. Ha nem nagy kaliberű, segít, ha eltereled a gondolataid. Ha nagyon komoly stressz, akkor érdemes felkeresni szakembert... Vagy mindenkinél más válik be, de egy olyan tevékenységet érdemes keresni, amivel levezeted a feszkót... Sport, rajzolás, zenélés, olvasás stb.
2015. máj. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!