Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó élni? Mi az ami erőt ad?

Miért jó élni? Mi az ami erőt ad?

Figyelt kérdés

Mi az ami jobbá teszi a napodat? Amiért érdemes folytatni, várni a holnapot? A sok apró öröm összeadódik? A célokért megéri mindent és mindenkit legyőzni?


Vannak céljaim és még is képtelen vagyok harcolni értük, régebben mikor nem voltak céljaim több erőm volt mindenre. Mindent könnyen el tudtam érni, volt mindenem, szinte mindenkivel megtudtam találni a közös hangot. Már nem tudom rávenni magam szinte semmire, nincsenek emberi kapcsolataim. Nem tudok kimozdulni itthonról csak ha muszáj, próbáltam testmozgást, de hamar beleuntam, mert nincs semmi amiért érdemes lenne folytatni, de meghalni sem akarok, csak várok. Mit kéne tenni?



2015. máj. 18. 16:24
 1/2 anonim válasza:
Találj valakit, akiért érdemes élni, aki segít meglátni az apró, jelentéktelennek tűnő dolgokban is a szépet. Motiváljon az, hogy a szobában ülve ez nem lehetséges, igyekezz jól érezni magad, tegyél erőfeszítéseket saját szórakozásod kedvéért is, ne csak céljaidért. Próbálj változtatni valamit az életviteleden is, étkezz egészségesen, változtass étrendet például. Vagy (bár mondtad hogy a sport neked nem igazán jött be) próbálkozz még egy kicsit, próbálj ki más sportágakat, igyekezz megtalálni azt ami érdekel és amiben örömöt lelsz. De a legfontosabb, hogy szeress, és kapaszkodj szeretteid gondolatába. Engem mindig ez húzott ki amikor mélyponton voltam, az emberek akiért érdemes élnem, és a segítő kezeik, amiket csak észre kellett vennem.
2015. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Úgy érzem önzőség lenne jelen pillanatban párt keresni, csak lehúznám és megsemmisíteném lehet anélkül, hogy észre is venném. Előbb magamtól kéne kimásznom ebből az árokból még mielőtt valaki mást is belehúznék. Úgy érzem már évek óta mást se csinálok csak magamat próbálom szórakoztatni és nem haladok a dolgokkal, a célokkal. Nem arról van szó, hogy nem esik jól a testmozgás, egyszerűen nem látom értelmét csinálni úgy mint régen.

És ha az embernek nincsenek szerettei? Ha egyedül kell boldogulnia?

2015. máj. 18. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!