Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van-e véletlen az életben? ....

Van-e véletlen az életben? . Vagy minden eleve elrendeltetett?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy KARMA ? SORS ?

2015. máj. 21. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Semmi sincs véletlenül. Van karma, és van sors is. Inkább mondjuk úgy, hogy karma = sors.
2015. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Abban a formában létezik hogy nem volt valamiről tudomásunk vagy nem szándékosan hanem ösztönösen , reflexszerűen cselekedtünk reagáltunk . Szabad akarat létezik , nem kényszer hatása alatt írt egyikünk se ...
2015. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezen már én is sokat gondolkodtam, de mindig beleesek a 22-es csapdájába.


" Szabad akarat létezik , nem kényszer hatása alatt írt egyikünk se ..."


Csak egy filozofikus visszakérdezés: és honnan tudod, hogy a sors könyvébe éppen nem az van-e beleírva, hogy neked ma 11.14-kor válaszolnod kellett erre a kérdésre? Honnan tudod, hogy ez szabad akarat-e vagy a sors?


Nálam ez a 22-es csapdája.

2015. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hit kérdése...
2015. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as! A sors és a szabad akarat az nem egy és ugyanaz. Az ember szabad akaratából lehet okos, jó, és tisztességes, és szabad akaratából lehet ostoba, rossz és erkölcstelen. A sors pedig az, amit majd ezután választ, vagy már választott magának. A sorsot úgy képzeld el, mint egy nagy fa ágait. Van a törzs, ami a fő útvonal (fő útsors). És vannak az elágazások, amik közül szabad akaratából választhat az ember saját sorsának az útvonalát. A fő útvonaltól való eltérést megérzi az ember, amikor választani kell, például, hogy milyen sorsot akar élni: hozzámegyek-e ehhez az emberhez, vagy nem? Milyen lesz a sorsom vele, és milyen nélküle, vagy egy másik emberrel? Elfogadom-e ezt az állást, vagy inkább várok egy másik állásra? Milyen sors vár rám, ha ezt a szakmát tanulom ki, vagy egy másikat, esetleg semmit? Vegyek fel hitelt, és adósítsam el magam 20 évre, vagy próbáljak szerényen félretenni? Milyen sors vár rám ha az egyiket választom és milyen, ha a máikat? És így tovább. Ha megérted a lényegét, akkor nem érzed, hogy a 22-es csapdájában vergődsz.
2015. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem amit mondasz, de a választásom valóban saját választásom vagy csupán a szabad akarat illúziója? Nem lehet, hogy valamilyen felsőbb hatalom választat velünk valamit? (csúnya megfogalmazás, de ezzel tudom leginkább szemléltetni a kérdés lényegét)


Tudom, hogy kicsit "lila" lesz, amit írok és szeretném kiemelni, hogy nem vagyok egy ezoterikus beállítottságú személyiség, de filozófiai szempontból érdekel a kérdés.


Egyébként én is hiszek a szabad akaratban, csak valahol mindig motoszkál bennem ez az apró kétely, ha végiggondolom ezt a témakört.

2015. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Javítom:


*Tudom, hogy kicsit "lila" volt, amit írtam...

2015. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek, ez a választás lehetősége is olyan, hogy akár előre elrendelt is lehet mi lesz kiválasztva, akkor hol a szabad akarat?

Felesleges erről diskurálni szerintem.

2015. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!