Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiúk/lányok, tegyük fel,...

Fiúk/lányok, tegyük fel, megismernétek egy személyt, össze is jöttök, és kiderülne róla, hogy IBD beteg akkor elhagynátok?

Figyelt kérdés

Nem említette meg, hogy colitis vagy Chron beteg. Eltitkolta, vagy nem tartotta fontosnak, hogy ebbe beavasson titeket, és akkor szembesülnétek vele, mikor a betegség fellobbanna.


[link]


[link]


Vagy, annyira súlyosbodna, az állapota hogy csak a műtét mentheti meg, utána meg sztomássan élné le az élete hátralévő részét. Ami már nem túl gusztusos. :/

https://www.youtube.com/watch?v=sBARYQBFmFo


(Elnézést a szedett-vedett fogalmazásért!)


2015. máj. 23. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak gondolatok:

Mikor kellett volna elmondaia?

A betegségtől másik ember?

Szerintem, ha korrekt volt, akkor csak rajtad múlik, hohy vállalod-e.

Minden krónikus betegség esetén igaz, hogy bármelyik pillanatban történhet áttörés a kezelésében (és vannak betegségek amelyeknél évszázadok óta várunk..)

2015. máj. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha valakivel összejönnék, és mondjuk hónapok múlva kiderülne róla, hogy nem avatott be egy ilyen komoly dologba, akkor joggal merülne fel bennem a kétely, hogy miket titkol még előttem.

Helyzetfüggő, de lehet szakítanék

2015. máj. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok,

a félreértések elkerülése végett, nem a betegsége miatt fontolnám meg a szakítást

2015. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1998 óta vagyok diagnosztizált crohn beteg.

pont leszarom ki mit gondol rólam.

aki nem akar velem így összejönni az húzzon el melegebb éghajlatra.

nem fog az élet megállni és megsajnálni mert időnként szarul vagyok és a végbelemet annyiszor műtötték hogy lassan felismerhetetlen.

az élet megy tovább, és az élet durva.

35/N

2015. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem itt nem a "chron beteg" részen van a hangsúly, hanem a "nem említette"-n

Két külön dolog. Ha a párom eltitkolna egy ilyen komoly dolgot, akkor joggal tenném fel a kérdést, hogy mit nem tudok még róla, ami legalább ennyire fontos?

2015. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valakit szeretek, nem hagyom el, akkor sem ha kilyukasztják, vagy levágják valamijét.


Valószínűleg azért nem reklámozta a betegégét, mert szégyenli. Egyébként ez diéta betartásával szinten tartható és ha nincs annyira eldurvulva, élete végéig is kihúzhatja műtét nélkül.


Nem támadni kéne, hanem segíteni neki lelkiekben, hiszen ő sem örül a betegségének. Neki a legrosszabb, mert nem találtak rá fel még olyan gyógyszert ami egyszerűen elmulasztja.


Alternatív gyógymódokat viszont lehetne keresni. Gyógyteákat, ami segít a rosszabb időszakokat átvészelni. Ezzel érdemes próbálkozni szerintem.

2015. máj. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szerelmes vagyok belé akkor legyen bármi baja mellette maradok! Nem hagynám el még jobban szeretném.
2015. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!