Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismertek olyanokat, esetleg...

Ismertek olyanokat, esetleg ti magatok vagytok-e, akik nem használnak facebook-ot? Hogyan közeledhetnék felé, ha emiatt előzetesen semmit sem tudhatok meg róla, hogy ne legyen kínos?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a saját csapdámba érzem beleesni magam, én, mint fb felhasználó nagyon elkényelmesedtem, eddig ha valaki kicsit is feltűnt, érdekelt, mindig ott kerestem rá először. A való életben kissé visszahúzódó vagyok és kevés az önbizalmam, mostanában kezdek beletanulni hogyan kellene szociális életet élni. Nagyon félek az elutasítástól ezért pl. párkapcsolati szándékkal csak akkor ismerkedek, ha 100% hogy a másiknak nincs senkije. Viszont ebben a szituációban, csak a nevét tudom, és hogy egy szakra járunk az egyetemen. Felkeltette az érdeklődésem, gyakran látom egyedül a suliban, és a külseje is vonz. Szeretném megismerni, de már az is úgymond árulkodik róla, hogy nem használja ezeket a facebook meg társai oldalakat. De ettől csak még érdekesebbnek tűnik.

Viszont középiskolában volt egy barátnőm akivel azért (is) szakadt meg a barátságunk, mert nem egyezett a véleményünk ebben; ő azt mondta, mindenkit lenéz aki fent van facebook-on mert az hülyeség. Nekem ez rosszul esett, aztán végül más okokból összevesztünk végleg, de ez is közrejátszott. Mondjuk az hat éve volt, 16 évesen éretlenebb az ember...

Én arra használom hogy kommunikáljak azokkal, akikkel egyébként élőben marha keveset tudnánk találkozni, + kreatív tevékenységet végzek, és nagyon jó, alkalmas felület arra hogy ezt megosszam másokkal. Ez így nem zavaró? Szerintetek valaki aki elzárkózik az internetes felületektől (legalábbis valószínű hogy ezt teszi), szimpatizálhat olyannal, aki viszont aktív használója? Meg így nem tudom, általában ha egy lány elkezd ismerkedni egy fiúval, túl egyértelmű lehet hogy nem csak haverkodni akarok. Attól még hogy a suliban nem láttam barátnővel, simán lehet hogy külsős lánnyal jár, és kínos helyzetbe kerülnék. Pedig ahhoz hogy eldöntsem egyáltalán személyiségre is szimaptikus-e vagy csak ez az első látásra vonzalom bolondít, ahhoz meg kéne ismernem.


2015. máj. 24. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs fb-m, de nem is érzem a hiányát. Illetve csak az egyetemi életben mutatkozik meg, mert utána kell járnom a dolgoknak és nem jut el hozzám olyan könnyen az adott információ. Pl. valamiért több tanár is Facebookon keresztül üzen Neptun helyett...rohadna le a májuk:D


Ha nem akarsz egyből a közepébe vágni, akkor kezd emailekkel. Ha egy szakra jártok, akkor könnyen kiderítheted.

2015. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Talán kicsit túlzás lenne csak úgy ráírnom e-mailben, egyébként tudom a címét, a közös szak miatt. Vizsgaidőszak van csak hátra a félévből és így már nem könnyű bent összefutni, én felsőbb évfolyamra járok, közös vizsgáink nincsenek. Az is zavar, hogy félek mi van ha jóval fiatalabb nálam. A mi sulinkban mondjuk nagyon vegyes a korosztály, nem annyira jellemző hogy frissen érettségi után kerül be valaki, de hátha mégis, engem is úgy vettek fel anno. Azon gondolkodom talán várhatnék őszig, nekem is van mit rendbe hozni az életemben, nemrég szakítottam, szóval sietni sem akarok, eddigi életem során sem lett semmi a legtöbb ilyen spontán szimpátiából. Annak ellenére hogy van facebook-om, kifejezetten nagyobb élménynek, meg izgalmasabbnak tartom a szemtől szemben beszélgetést. Inkább hogy úgy mondjam információszerzésre szeretem használni :D Egyébként ez igaz, tényleg a legtöbb sulis infót fb-on szerezzük, én részben ezért is használom. De abban is biztos vagyok hogy anélkül is megy, te is írod hogy nincs, csak asszem így talán kényelmesebb.
2015. máj. 24. 19:30
 3/5 opened paradise ***** válasza:

Pl. magamat...


Mi tart vissza attól,hoyg ezt személyesen tedd meg?

2015. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan kezdhetnék. Az előző kapcsolatom is itt alakult az egyetemen. Már kínosnak érzem, hogy egyfolytában "házi nyúlra lövök". Csak közben meg ott van az, hogy a napjaim 2/3 részét a suliban töltöm. És sok srác van, + nekem fontos hogy legyen egy erőteljes közös érdeklődési pont az életünkben. Ennek ellenére mégis kínosnak érzem hogy megint ugyanarról a helyről, ugyanarról a szakról tetszett meg valaki.
2015. máj. 24. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:

két viszonylag nagy csoportból ismerek embereket akik nem vagy csak ritkán használják.

a rendőrök,mert őket folyamatosan ellenőrzik,hogy miket oszt meg milyen leveleket küldenek,ezért kb nem használják.

a másik csoport az illegális emberek,nekik is hátrányos mindenféle olyan dolog ami nyomot hagy,vagy segíthet az azonosításukban,vagy ha kiderítenék mondjuk,hogy ki az anyja testvére,akkor még zsarolhatóvá sebezhetővé is válhatnának az ellenségeik által.

2015. máj. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!