Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gyerekek miért válogatósabba...

A gyerekek miért válogatósabbak mint a felnőttek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz.

Az én 2 éves fiam több mindent megeszik, mint én 31 évesen...

2015. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbb szülőnek fingja sincs hogyan kell megismertetni egy gyereket új ételekkel, és ha az kitalálja, hogy nem kell neki valami, akkor azt szent írásnak veszi, és onnantól lekerül az étlapról.


Aztán ahogy telik az idő, és önálló, több mindenre nyitott gondolkozása lesz az embernek, rájön, hogy mekkora barom is volt.

Ilyenkor szokott elhangzani a szülők részéről a tipikus mondat: Azt hittem, azt nem szereted! :)


Egyébként alapvetően ne hidd, hogy válogatósabbak lennének.

Ismerek néhány ellen példát, úgyhogy ezt 100%-ra mondom, hogy ez kizárólag csakis nevelés kérdése, semmi más.

2015. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Én felnőttként lettem sokkal válogatósabb, finnyásabb. Viszont vannak ételek, amikre rászoktattam magam, mert egészséges, és azóta megeszem, pedig gyerekként utáltam, ilyen a paradicsom is.
2015. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert 2 éves kor körül van a "dackorszak". Ilyenkor feszegeti a gyerek a határait, meddig mehet el a szülővel szemben, meddig érvényesítheti az akaratát. Teszteli, mit tud kiharcolni hisztivel és ellenkezéssel. Ez egy életkori sajátosság.

Így csinál az ételekkel is, kiválasztja amelyik nem tetszik és nem hajlandó megenni. Ha nem ízlik neki, egy nagyon kicsi gyereknek hiába mondják, hogy "vitamin", "egészséges" stb. nem fog ésszerűen gondolkozni, még nincs fejlett, felnőtt agya. Ha nem ízlik, ő bizony le nem nyeli.

Nem szoktatás kérdése... anyukám pl. eldöntötte hogy Ő, a Pedagógus Példát Statuál és bizony rászoktat a spenótra. Mondanom sem kell, sírás-rívás, földhöz-verem-magam-hisztirohamok voltak, akárhányszor spenót került terítékre. Hiába tett rá főtt tojást, hogy eltakarja, vagy husival összekeverte, hogy becsapjon, csak rájöttem, hogy az spenót és nem voltam hajlandó.

Akkor a fejembe borította... órákig mosta ki a hajamból, úgy kiszúrt magával.

Azóta sem eszek spenótot, pedig felnőttem.

Van, amit igen (pl. paradicsom). De egy gyerekre hiába erőlteted... ostobaság... és minek kell bántani valakinek a saját gyerekét... ha az autó elé akar szaladni, azt értelemszerűen meg kell akadályozni, de hogy egy kaját nem akar megenni és ezért...

a hörcsögöm pl. nem szeret a tápjából 1 fajta magot, de nem vagyok olyan elmeroggyant, hogy rátukmáljam és csak azt kapjon vagy hasonlók. El kell fogadni, hogy azt az ételt elutasítja és kész.

2015. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. máj. 31. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!