Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen "baráttal"?

Figyelt kérdés

Középiskola óta jó haverok voltunk, de vele sok tragédia történt: 17 évesen a faterja lelépett, de elég jól viselte. Középsuli után járt valami főiskolára de fél év után abbahagyta és otthon lébecolt, vaterán üzletelgetett (állítólag), de kb az anyja tartotta el amíg nem csinált semmit. Aztán 22 volt, amikor meghalt az anyja, és azóta teljesen lecsúszott.

És itt vannak a problémák:

Állandóan hazudik, az anyjának végig hazudott, hogy ide meg oda jár főiskolára, most már nekem is, hogy így meg úgy keres pénzt.

Nem akar tanulni, dolgozni, csak seftelni, és abból nagy pénzt keresni (nem feltétlen legálisan).

Szóltam pár szót, hogy felvegyék oda ahol én is melózok, de nem végezte jól a dolgát, és lopott is (ez nagyon gáz volt nekem is).

Kiderült, hogy az anyja halála óta nem fizet közös költséget a lakásukban, több milliós adóssága van, és most kérdezte, hogy pár napra odaköltözhet-e hozzánk. Még otthon lakom, és anyám nagyon ellene van de már én sem szeretném. Főleg, hogy ha akarunk valamit adni neki, sosem fogadja el, mindig mondja, hogy nem kell, túlzottan hálás mindenért, de nemrég, még leírni is ciki, de kilopta a szobámból a kotonjaim.

Odaadtam neki a régi laptopom, nagy unszolásra sem kellett neki, de egyszer mégis "kölcsönkérte", és mikor voltam náluk, nem volt ott, szerintem eladta.

Igazából már úgy vagyok, hogy nem akarom, hogy nálunk lakjon, és engem is lehúzzon, csak nem tudom, hogy mondjam el neki. Vagy egy féreg vagyok, és adnom kellene neki még egy esélyt?



2015. máj. 30. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Be se engedném a házba, nem hogy még ott lakjon.
2015. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt még lehetne mondani hogy túl sok volt neki a tragédiából, ezért elment az életkedve és nem tanul meg dolgozik, na de hogy hazudik mindenkinek és lopkod, a saját haverjától is ráadásul?? Hát én be nem engedném a házamba az biztos.
2015. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, gyakorlatilag már én is eldöntöttem, de néha megsajnálom. Van, hogy szinte csak üres zsömlét eszik napokig. De megint ott van, hogy cigire telik neki...
2015. máj. 30. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ti nem vagytok barátok. Lehet, hogy valamikor azok voltatok, de az elmúlt. Hanyagold amennyire tudod, számodra ebből semmi jó nem sülhet ki.
2015. máj. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!