Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden téren válság, egyszerre...

Minden téren válság, egyszerre. Éltél már át hasonlót?

Figyelt kérdés

Idén végzek az egyetemen, illetve csak végeznék, de az államvizsgát halasztom, mert rájöttem, hogy egy szikrányit se érdekel ez a szakma. A szakmával még nagy bajom nem lenne, de a munka körülmények nagyon nem az én világom. Pl. csapatban kell dolgozni, nem egy főnök van, hanem rengeteg, feszült a légkör, ehhez kevés a fizetés stb. Én eleve egy irányító típus vagyok, (anyám depressziója miatt kicsi koromtól én láttam el őt is, magamat is) így nehezen viselem, hogy nem csak 1, de rögtön egy tucat főnök vesz körül. Nem tudok csapatban létezni, azt szeretem, ha van egy munka, az én felelősségem, hogy az kész lesz-e vagy sem, nem kell hozzá a kollégát nógatnom és a kolléga se "liheg a nyakamba" munka közben. Mindez nem derült ki eddig, mert olyan csodás az egyetem amire jártam, hogy az első 3 évben egyszer se mehettünk gyakorlatra. Sok dolgot tudnék említeni, de nem fogok, lényeg, hogy nem illik hozzá, nem érzem jól magam. Úgy nőttem fel, hogy a családban senki se volt boldog, senki nem ment férjez, mindenkit elhagytak, vagy meghalt az illető, ettől depressziósak lettek, és csak azért jártak dolgozni, hogy túl éljék a mindennapokat. Nem tudtam, hogy lehet egy munkát szeretni is. De most, hogy rájöttem, én ezt nem szeretem, nem akarok így élni. Ez vegetálás, nem élet. A magánéletemben sincs szerencsém, erről is sokat tudnék írni, de ez most nem olyan krízis, hogy sokat emlegessem, minden esetre egyedül vagyok és abba a korba értem, hogy mindenki házasodik, ez is egy picit nehezen érint.

Most az a terv, hogy elkezdek dolgozni a sima érettségimmel és levelezőn elvégzem azt a szakot, ami érdekel is. De félek, hogy sok idő, "öreg" leszek, mire végzek (27 leszek,ha nem csúszok) és itt ez az államvizsga, amire ráment 4 évem, és ha már ráment, meg kéne csinálni, de egyszerűen nem megy. Ülök felette és halálra unom. Nincs motivációm.

Egyébként pozitív vagyok, a lelkem jól van, csak a körülményeim kilátástalanok és zavarosak és jól esne olvasni olyan sorokat, amik hasonlóak. Hogy lássam más is téved, de küzd és révbe ér. Jó lenne tudni ilyenről is. Köszönöm!


2015. jún. 1. 18:17
 1/4 anonim válasza:
Hidd el, az élet nem habostorta. A terved jó. Tűrni, tűrni és tűrni. Az iskolát is átvészelted, nem igaz? Ezt is átfogod.
2015. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Na figyelj, ha ebből a suliból már megcsináltál 4 évet és csak az állam vizsga van hátra akkor azt mindenképp csináld meg. Az államvizsga már semmi ahhoz a 4 évhez képest. Másrészt pedig ha jól értem leginkább azóta nem akarod azt csinálni amit akarsz amióta voltál gyakorlaton. Az, hogy a gyakorlati helyen nem tetszett ez a munka még önmagában semmit sem jelent, máshol lehet jobban tetszik, vagy nem pont ugyanazt csinálnád de még is olyasmit ami a szakmába vág. Bár sokat segítene, ha leírnád, hogy minek tanulsz. Egyébként pedig azért is csináld meg az államvizsgát mert akkor lesz egy diplomád ami még akkor is sokat ér ha nem érdekel vagy nem azt akarod csinálni mint amit tanultál. Sokkal jobb esélyekkel indulsz munkakeresésnél és sokkal jobb munkákat foghatsz (akkor is ha semmi köze ahhoz amit tanultál) ki jobb fizetéssel úgy, hogy van diplomád mint ha csak érettségid van. Szóval összeségében a diploma nagy érték, ez a munkáltatók szemében is egy szűrő úgymond. Ha valaki megcsinált egy diplomát az azt jelenti, hogy tud tanulni, fejlődni stb. Ezzel szemben egy érettségit gyakorlatilag mindenki letesz. Aztán persze munka mellett csinálhatsz még egy diplomát olyan szakon ami érdekel is, mivel fontos, hogy azt csináld amit szeretsz, de addig is kaphatsz jó munkahelyet jó fizuval.


Én magam szörnyen rossz körülmények között éltem gyerekként, viszont sikerült kitörnöm nagyon mélyről. Kb. 20 évesen jöttem rá, hogy tanulnom kell, azóta arra is rájöttem, hogy képes is vagyok rá, most fogok én is államvizsgázni. Azt ahol ma tartok annak köszönhetem, hogy elkezdtem tanulni. Most ott tartok, hogy jó munkám van és sok lehetőségem, csak a magán életem szar, viszont azon is szeretnék változtatni, ezért elkezdtem pszichológushoz járni és már vannak eredményei.


Na ez lehet kicsit hosszú lett, de a lényeg, hogy mindenképp csináld meg az államvizsgát, sokat ér. Ja és tudom, hogy néha sz.r minden meg kilátástalan, de olyankor is menni kell előre és jobb lesz. Kitartás! :)


24/f

2015. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek, különösen második! :) Persze, mindenképp lediplomázom, de csak ősszel. Ez most sajnos elment. Több gyakorlati helyen voltam, és amit említettem, az mindenhol igaz. És még sorolhatnám tovább mik nem tetszenek, biztosan nem fogok ebben dolgozni, rosszul vagyok a gondolatra is. Egészségügy... sok lehetőségem nincsen.

Majd orvoslátogatónak megpróbálok elmenni, az úgy érzem tetszene, pár évig csinálnám és alatta tudnék tanulni olyat, ami érdekel. Csak ahhoz még kell pár hónap, mert telített én nem vagyok teljesen magabiztos és ott annak kell lenni, szóval muszáj fejlődnöm hozzá. Ezt a pár hónapot kell kihúznom valahogy, vagy max. ezt az évet. Én nem lennék kétségbeesve, csak a környezetem nagyon nyom. Senki se érti, kérdezgetnek állandóan, hogy hova jelentkezek, és amikor elmondom, jön a döbbenet. Megterhelő. Úgy gondolom, most kapcsolati tőkére, és személyiségfejlesztésre van szükségem, ahhoz, hogy később elérjem a céljaim. De ezt nem mondhatom, mert mindenki prioritásába a busás fizetés szerepel. Nekem is fontos, szeretnék kimászni a szegénységből, de ahhoz most nem egy zsíros meló kell, hanem egy kis idő, hogy felépüljek. Jah, én is járok pszichológushoz, eredményes, sokat segít, de nem megy egyik napról a másikra.

2015. jún. 3. 13:28
 4/4 anonim válasza:

Értelek. Szerintem teljesen jól áll hozzá a dolgokhoz és jó irányba haladsz. Úgy gondolom, hogy a személyiségfejlesztés és kapcsolatépítés nagyon jó és hasznos lesz hosszútávon. Nekem is erre van most szükségem, illetve ilyen téren próbálok fejlődni. Erre a környezeti nyomásra nem nagyon tudok mit írni, mert ilyen tapasztalatom nincs, nem nagyon vannak közel allók hozzám akiket annyira érdekel mit csinálok.

A fizetés meg persze fontos, de az még fontosabb, hogy jól érezd magad, szeresd amit csinálsz stb. Ezért is jó, hogy ha már tudod mit akarsz tanulni amit szeretnél is csinálni.


Szóval hajrá! :) Amúgy ha esetleg van kedved beszélni akkor írhatsz nyugodtan.


24/f

2015. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!