Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem bírom ezt a nyugati...

Nem bírom ezt a nyugati életstílust, úgy érzem hogy ez a fajta életmód szellemileg bedarál. Itt hagyjak mindent?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 10.-es gimnazista. Nem tudom hol kezdjem és hogy rövidítsem, ennyi minden ide nem férhet ki. Ezer ponton rossznak és züllöttnek érzem a világomat. Folyamatos megfelelni akarás mindenkinek ( későbbi állás, egzisztencia, presztízs, család), valahogy abban a szorongásban fog telni az életem ( legalábbis szerintem) hogy mindig többet akarok, a társadalom és a média mindenkit erre hangol. Valahogy minden személytelen, mindenki fúr mindenkit, ostoba emberek élősködnek még butábbakon, reklámokkal nyomják teli a tudatomat, mindenki csal, egy rohadt statisztikai adat leszek.. Mit gondoltok arról h a későbbiekben esetleg elmennék egy kevésbé ,,elnyugatosodott" helyre ahol lelki békében, mindenféle függőségtől mentesen élhetnék, szép csendben, nem kellenek aranyrudak..

2015. jún. 2. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Vár a közel kelet és az iszlám állam
2015. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Több ember gondolja így hogy a jelenlegi életmód nem megfelelő. Én is azon gondolkodom hogy városról visszaköltözök a falu széli szomszédmentes szülői házba, ahol újraélesztem a valaha virágzó önellátó háztáji gazdaságot. Jelenleg üresen áll az a ház, de akárhányszor visszamegyek oda, azonnal dalra gyújtok jókedvemben. Mert eszembe jutnak a régi szép emlékek, az volt az ÉLET.

A természetben is jól érzem magam. Aztán amikor például kerékpárral való természetjárás után ismét egyik városba érek, szó szerint rosszul érzem magam, mint ha egy koncentrációs táborba léptem volna. Ennek ellenére továbbra is hódolok káros szenvedélyemnek, vagyis a városi életnek. Pedig pontosan tudom hogy például a kipufogógázok, a levegő alacsonyabb oxigéntartalma és magas CO2 és szennyezőanyag tartalma még életet is rövidít.

2015. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En is kb ezt erzem. Legszivesebben itt hagynam ezt a torz tarsadalmat, ezt az ertelmetlen versengest, megfelelni akarast. Ahol mindenki lenez mindenkit es ahol csak a kulsot es a teljesitmenyt merik. Egy olyan helyre vagyok, ahol elfogadnak es kepesek szeretni az emberek feltetel nelkul, nem itelkeznek es keresik a hibat a masokban ott ahol csak tudjak. Ezert van ennyi depresszios es onbizalomhianyos ember, akar itt is gyk-n. Hany ilyen kerdest latni... Nem is csodalom. Bocsanat, nincs ekezet a telefonomon mielott valaki belekotne.
2015. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én korosztalyom is küzdött hasonlóval, kerestünk utakat, stb, ki-ki a magáét. Pláne az ember 18 évesen érzékenyebb erre, pláne nem mindenki. Te különlegesebb vagy, mint a nagy átlag, ez dobjon fel. Ha van / lesz / kialakul egy stabil ertekrend benned, könnyebb lesz, de hülye emberek akkor is lesznek. Alakitgasd az életed, lehetőségeid szerint a neked legjobban. Lehet hogy majd elmegy másfelé lehet, nem, és biztos vagyok benne, hogy pár év múlva majd kicsit könnyebb lesz ez. A lelki bekedet pedig belül kell megtalalnod. Más néven egyensúlynak is hívják :). Majd kialakul, ne csüggedj!
2015. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

lakatlan sziget?

tényleg sokan vannak, akik legszívesebben itt hagynák ezt az egészet..

https://www.youtube.com/watch?v=XZ3dkRkzXOc

2015. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt mondjak, hogyha nem erzed jol magad akkor a kornyezetedet valtoztast meg es ne onmagadat! Csak itt az a problema, hogy senki se veszi eszre, hogy mennyire rosszul erzi magat.
2015. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Megértem a problémádat mert én Dél alföldi faluból költöztem fel Győrbe. Itt nekem igazából a szerelem volt az ami idehúzott pedig én otthon is jól elvoltam. Igaz arra nagyon kevés a munkalehetőség, de van 2 kisboltja a szüleimnek bátyám 2 éve nyitott kocsmát egy másik faluba és elég jól megy neki a szekér. Nekem is amikor kezdtem az életem 19 évesen amikor elvégeztem a középsulit és leraktam a jogsit akkor én is futárként dolgoztam igaz városba de elvoltam, szerettem. Plusz időnként a boltokba is beugrottam, valamint egy kisebb fürdőbe is dolgoztam ilyen mindenesként még úszómesteri állást is felajánlottak nekem 3 éve mielőtt Győrbe jöttem, és bár hülye voltam mert nyáron szezonba igaz hétvégéim is rámentek volna a munkára de jó biznisz lett volna nekem. Nekem jól telt a gyerekkorom, nem voltunk gazdagok de mindenünk megvolt volt hol laknunk, volt nagy kertünk, zöldség, gyümölcs minden saját volt, álltaink még most is vannak amit ugye a szüleim maguk javára tartanak, boltba nekik csak a legszükségesebbeket kell megvenniük és van is mivel közlekedniük.


Igaz én nem panaszkodhatok mert jó állásom van targoncásként és kisebb fuvarokat is beszoktam vállalni. Van egy 15 éves autóm ami hihetetlen jó állapotban van, meg ugye lassan 3 éve vagyok együtt a barátnőmmel akit szeretek. Ilyen téren nincs panaszom, de ugye én is észrevettem hogy teljesen más a mentalitás, reklám hegyek, vannak divat dolgok amiknek meg kell felelni kb ha bulizni akarunk elmenni. Szerencsére a barátnőm nem ilyen agy mosott fajta, szerencsére mi egymásnak lettünk teremtve. De ugye ő ezt szokta meg, én meg itt elvagyok a munkahelyemen is mert bevallom odahaza amit kerestem azzal ugye a szüleimet is segítettem még most is segítem őket havonta 1 hétvégére hazautazom akkor viszek nekik sok mindent azért, mert ők is sokat segítettek amikor még tanuló voltam még a jogsimra is segítettek össze dobni a pénzt mert tudták hogy az fontos lehet.

De én is szívem szerint hazaköltöznék, lehet nem lenne annyi pénzem mint itt, de ahogy kalkuláltam meg ugye állásom lenne mert van családi vállalkozás megélni megtudnék lenne is hol laknom mert nagyapám háza jelenleg üres csak a kertet használják a szüleim meg a tyúk állományuk felét ott tartják a hely miatt amit naponta többször figyelnek mert a házuktól mindössze 3 percre van.


Én akárhányszor hazamegyek jól érzem ott magam. Barátnőm is szereti azt a helyet, csak őt zavarná a túlzott csend. Pedig itt Győrbe sem egy zajos helyen élünk de mégis sokkal másabb itt az élet mint ott.

2015. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, én is így érzek! Amúgy szerintem nekünk Erdély nagyvárosoktól távol eső, természetközeli falvai valóak.
2015. jún. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt gondolom hogy tizenéves lázadó vagy. Próbálsz valahogy más lenni, és ezzel leszel pont olyan mint a többi tizenéves. És ez így van jól. Valószínűleg pár óránál nem bírnál ki többet egy nem-elnyugatosodott helyen. :)
2015. jún. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Félreértik a nyugati világot. Valóban, van egyfajta sablon, amit mindenkire rá akarnak erőltetni. VISZONT, megadja azt a szabadságot, hogyha te nem kérsz ebből a sablonból, akkor viszonylag könnyen, az állam meg a "jóisten" büntetése nélkül tudsz saját életet élni, olyat amilyet csak szeretnél.

A kulcs a te kezedben van

2015. jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!