Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Találkozott más is ezzel a...

Találkozott más is ezzel a jelenséggel?

Figyelt kérdés

Nemrég egy borász ismerősömet látogattuk meg vidéken. A környéken elég nagy a munkanélküliség, sokan panaszkodnak, hogy nincs semmilyen munka.


A borász ismerős kissé feldúltan mesélte, hogy idény jelleggel keresne munkásokat (rövid betanítás után fizikai munka a szőlőben) és egyszerűen nem talál. Aki el is megy, elkezd panaszkodni, hogy hát de süt a nap, szúr a szőlő, stb.

Minimálbér felett fizet, kapnak inni (hűvös vizet, nem bort :)), pihenőidőt is biztosítja, tehát minden törvényi előírást betart, nem rabszolgamunka. Mégis lasszóval kell vadászni embereket, hogy elvállalják - miközben ugyanezek az emberek panaszkodnak, hogy máról holnapra élnek az éhhalál küszöbén.


2015. jún. 3. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

A panaszkodás lételemünk, azzal nincs baj. :) Mondjuk ha sokan ugyanazt mondják, akkor érdemes lenne meghllgatni és tenni valamit, hogy legközelebb ne legyen úgy.


Az már érdekesebb, hogy nem talál munkást. Akkor nyilván mégse olyan nagy a baj a környéken. Amikor én kerestem munkát, jelentkeztem mindenhova csak hogy elkerülhessek az akkori helyemről, szóval csak megfelelő motiváció kell.

2015. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel én is egy ilyen helyen élek tudom, hogy ez létező dolog, én sem találok munkát, de attól még szőlőbe nem mennék. És nem azért mert hülye kényes pitsa vagyok, hanem mert a szőlőt bizony szedni kell a tűző napon, a szakadó esőben, tocsogó sárban is, és ezt max az erősebb emberek bírják, nem a mai nyeszlett fiatalság, akik a gép előtt nőttek fel. Én próbáltam már, nem ment, másokat hátráltattam csak...
2015. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Adjon kalapot nekik a nap ellen, és kesztyűt a szúrós szőlő ellen. Interneten hirdessen meg álláslehetőséget, vagy legalább tegyen ki pár cetlit pár helyre, ahol legalább napi 4-5 ember megfordul. Ne szájhagyomány útján terjedjen a jó híre, hogy van munkalehetőség. Írja le az előnyeit a munkának, hiszen szinte biztos, hogy ő jobban tudja azokat, mint egy betanítandó munkás. Hetekkel a munka megkezdése előtt kezdje meg a toborzást.
2015. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felénk ezt a munkát a román szapszámosok végzik.
2015. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk sokan járnak napszámba, sőt már megvannak mindenkinek a megszokott emberei, nem is könnyű bekerülni. Itt még ezzel együtt is elég nagy a munkanélküliség.
2015. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hasonló jelenséggel találkoztam. A házam mögött van egy elég nagy földterület, amit én már nem tudok megművelni a munkám és a kisebb kertem mellet. A szomszédomban lakik egy család apa-anya, lányuk és annak vőlegénye. Négyük közül egyikőjüknek van munkája és én buta felajánlottam, hogy ha akarják, akkor műveljék meg a földet, termeljék meg a zöldségeket, amikre szükségük van. Azt a választ kaptam, hogy ők ezt nem tudják csinálni, mert nem tudnak kint lenni nyáron a nagy melegben, meg különben is van nekik éppen elég más dolguk.

Ezek után mit mondjak?

2015. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, ez tényleg nem szokott bejönni.

Amúgy a földet szántatni, rotáltatni kell, ha jó termést akarsz elérné és éppen nincs eső locsolni, ha nincs ásott kút azért az sem két fillér.

Inkább add ki valakinek, aki anyagilag is tud rá áldozni kicsit és szívesen is csinálja.

2015. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akkora a föld, hogy érdemes lenne kiadni. 2 ember egy fél nap alatt fel tudja ásni.(tapasztalat) A helyi patak közvetlenül a föld mellett fut, amiből akár egy búvárszivattyúval, akár kannával könnyedén locsolható (szintén tapasztalat) Tehát némi erőfeszítéssel megoldható a dolog, csak ugye az erőfeszítés hiányzik.
2015. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!