Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A lányom (17...

Mit tegyek? A lányom (17 éves, mert egyébként is évvesztes) úgy néz ki másodszorra is megbukik 9. osztályban.

Figyelt kérdés

Tavaly járta először a 9.-et,megbukott,úgy néz ki megint megfog matekból,fizikából és kémiából,úgy ahogy tavaly is.

Van más is(irodalom,földrajz)amiből csak kettes lesz,mert gondolom nem nagyon érdekli,de legalább ezekből átmegy.

Magántanárt nem tudok neki fizetni,az iskolában ahova jár nem korrepetálnak.

Van egy kolléganőm akinek a fia jó matekból,mondtam a lányomnak hogy irjon neki,ő majd segit,kétszer kért tőle segitséget,azóta azt mondja erre hogy sehogy nem értette akárhogy magyarázta a fiú neki,akkor minek irjon?

Most esti iskolába menne,hogy hátha az nem olyan nehéz(van 1-2 ismerőse aki csak estin tudott végül leérettségizni),de én nem hinném hogy könnyebb lenne,se azt hogy egyáltalán felvennék-e ilyen eredményekkel...

Felveszik egyáltalán szerintetek? Ha igen,mit tehetnék/tehetnénk hogy ne bukjon harmadszorra is?



2015. jún. 3. 13:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
16%
te nem tudsz vele leulni tanulni?
2015. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem tudok,kértem már el a füzetét hogy megnézzem miket tanulnak,őszintén én sem nagyon értem.
2015. jún. 3. 13:41
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Hallottam olyan gimikről, ahova nehezen teljesítőket vesznek fel. Más módszerekkel tanítanak, mint a hagyományosban, értenek is az ilyen fiatalok nyelvén. Leérettségiznek, nem is minden tárgyat tanulnak. Kérdés, hogy van-e a közeletekben ilyen alternatív iskola.
2015. jún. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Estire felfogják venni és mivel a legtöbb helyen beiratkozásért fizetni kell, ezért pont nem érdekük a személy átlaga. Ugye ott nincs minden nap tanítás, de ha nappalin is nehezen megy neki úgy, hogy minden nap bent van, akkor heti 2 bejárás sűrített órarenddel hogy fog menni? Ott valószínű nem fog megbukni. Ahhoz, hogy valaki estin megbukjon azért sok kell. Átlökdösik az embert még ha teljesítménye is közel nulla. Viszont az könnyen meglehet, hogy a sok "szabadidő" révén nem fog bejárni. Egy alternatíva ha elviszed a nevelési tanácsadóba. Még nem 18, ezért segíteni fognak neki. Akár iskola intézésben stb.
2015. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
Menjen kisegítôbe... sértés nélkül, ha valaki 17 évesen még mindig csak a 8 általánost járta ki, ott valami gond van.
2015. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Az estire menés elég hülye ötlet, inkább tényleg valami speciális tagozatra kéne járnia, vagy rájönni, hogy mi lehet a baja (dyslexia pl).
2015. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarlak megsérteni, de szerintem te rontottál el valamit a nevelésében, de nagyon (de ez sajnos nagyon sok emberrel így van). Nem nevelted rendesen, nem ültél le mellé tanulni, nem ösztönözted, maximum leszidtad. Ha egy gyerek tanulmányi eredménye ennyire rossz, az mindig a szülőktől indul ki. Ha pedig valamilyen tanulási rendellenessége van a lányodnak, már réges-régen el kellett volna vinni egy pszichológushoz, aki felméri a helyzetet.
2015. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem, itt nem a nehézséggel van probléma, hanem a hozzáállással. Az esti iskola ötlete pedig nem azért merült fel, hanem mert több szabadideje lenne és kevésbé kötött. Hetente csak pár alkalommal kellene bejárnia, de valószínűleg így még kevesebbet foglalkozna az iskolával.

Tesóm pont ugyanilyen volt. Se ő, se a haverjai nem végezték el estin az érettségit, csak jó kifogás volt, hogy ne dolgozzanak és lophassák a napot.

2015. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
De a lanyodnal ez valami ertelmi/agyi problema, vagy csak siman lusta es leszarja??
2015. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Andizsuzsi ***** válasza:
36%
Feltétlenül érettségiznie kell? Nem lenne jobb egy szakiskolát keresni, ahol szakmát tanulhatna? Ha esti gimnáziumban esetleg le is érettségizik, mihez kezd utána?
2015. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!