Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki szegény, maga tehet róla!...

Aki szegény, maga tehet róla! Mit gondoltok erről a kijelentésről?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt GYIK-en, hogy sokan úgy gondolkodnak, hogy aki szegény, az maga tehet róla, mert miért nem tanult tovább, vagy próbál válltani, esetleg külföldre költözni.


Mások meg azt írják, hogy hogy tanuljon tovább, lehet hogy nincs rá lehetősége. Hogy költözzön külföldre, ha nem beszél nyelvet, de erre meg azt szokták írni, hogy rengetegen munka mellett tanulnak tovább, a nyelvtanuláshoz nem kell vmi nagy befektetés, csak néhány könyv.



Szerintetek mi az igazság?



2015. jún. 3. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=rsIOoXG_gmo


Nézd meg ezt, meg a második részét.


Sajnos nem mindenki tehet arról, hogy szegény.

Miután ez a pali kiöltözött, egyből talált munkahelyet.

2015. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Nagyobb reszben az egyen felelossege, a szegenyek 90%-a sajat lustasaguk, szuklatokoruseguk miatt szegeny
2015. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha odahaza nyomorogtak, és az érettségiig se jutott el, mert amint tudott, küldték dolgozni, nem ő tehet róla.

A tanulj nyelvet meg a menj ki külföldre csak azoknak a mottója, akik egyiket sem próbálták még, így elképzelésük sincs.

Tanultam nyelvet, 9-et. Ebből 6-ot beszélek is egész jól. Külföldön vagyok, dolgozom, de még mindig szegény. Mert minimálbéres egy keresetből itt sem lehet megélni.

2015. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet ilyet egyértelműen kijelenteni. Van, aki maga tehet róla, azonban van olyan is, aki bele született és nem kapott lehetőséget kitörni belőle.
2015. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sok ember tényleg maga tehet róla, szóval amikor látom azt, hogy 28-30 év körüli fiatal srác kéreget, de a borosüveg ott van mellette és a cigi a szályába, vagy azok akiknek eszébe sem jut dolgozni, csak a segélyre hajtanak, azokat egyáltalán nem sajnálom, hogy ha éhen hal, akkor sem, de több ellenpélda is van, ez a videó szerintem nagyon megdöbbentő, érdemes megnézni 3 perc!


https://www.youtube.com/watch?v=i-BZ_sCRyEg

2015. jún. 3. 15:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy valóban van ilyen összefüggés.


A lehetősége ma Magyarországon mindenkinek megvan. Csak akit támogat a családja, annak könnyebb dolga van.


Én határeset vagyok: a családomtól lelki támogatást kaptam, anyagit nem sokat. Mivel amikor elkezdtem az egyetemet, apukám elveszítette az állását. Az új helyen pedig sokkal kevesebbet keres, a család jövedelme kb. a felére esett vissza. Így el kellett mennem dolgozni. De mellette az egyetemet is meg tudtam csinálni. Igaz, csúszással. De ez legyen a legnagyobb probléma.


Az tehát biztos, hogy az ember munka mellett tud tanulni, ha akar.


Csak sokan nem is akarnak. A párommal ez régóta vita köztünk: ő olyan családból jött, ahol teljesen normális volt, hogy 16 évesen a gyerek elment dolgozni. Így szakmája van, érettségije nincs. A fizetése nevetséges.

Mégse merült föl benne, hogy továbbtanuljon. Az állandó kérdése: mikor? A családja is ugyanezt mantrázza.


Vicces, mert együtt élünk. Egyszerre érünk haza munka után. Én általában a tanulnivaló elé, ő a tévé elé. És nem tűnik föl neki, hogy ha az esti két aktív óráját nem agyzsibbasztással töltené, akkor talán jutna egyről a kettőre.

De nem hibáztatom érte. Kicsi korától kezdve azt hallgatta, hogy a tanulás időpocsékolás, csak a munka a valami. Nehéz ezen változtatni. Remélem, idővel sikerül majd.


Szerintem a legtöbben a saját tudatuk fogságába esnek. Mert el se tudják képzelni, hogy léphetnek előbbre.

Egy nyelvtanfolyam nem olyan horror összeg. De szorgalmasak számára még olcsóbb a magántanár, konzultációszerűen. Persze ehhez az is kell, hogy az ember otthon, fegyelmezetten leüljön tanulni.

Az első szakma ingyenes. Az első diploma is. A legtöbb egyetemen ha az ember igazolja, hogy dolgozik, felmentést kap az óralátogatás alól.


De ez mind-mind sok befektetett munkát és fegyelmezett életvitelt igényel. Az emberek többségéből ez hiányzik.

2015. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy általánosságban mondva minden ember a maga sorsának kovácsa.

Szegény településen élek, kis falu. De a házak kertjei nincsenek megművelve, pedig az nem kerül pénzbe. Igaz gazdag sem lesz tőle az ember, de enni fog tudni... Amit látok, hogy a kérdéses szegény emberek a kocsma előtt azért tudnak időzni. Persze, van az ember életében rossz időszak, meg kilátástalanság, de ha már itt vannak a telkeik, 3600m2-es a környéki átlag. Miért kell a gaznak felverni?

Igaz, ha ezeket megművelik, attól még ugyanúgy szegények maradnak. De ha már nem tehetjük meg, hogy legyen nagy családi ház és hozzá két bmw, akkor nem is éri meg tenni a jobb sors érdekében?

A nem beszél nyelvet hát... Valahogy a helyi szegények kezében is látok itt-ott okostelefont. Arra pedig van tök ingyenes alkalmazás, amivel el lehet kezdeni idegen nyelvet tanulni.

Nekem nem tiszta ez a "dehát én hordókészítő vagyok, hogy találnék már munkát?" banyek, ha abban nem megy, akkor nem kéne nézni mást?

A helyi kőműves panaszolta, hogy napi 5000-ért nem talál olyan munkást, aki akar dolgozni is.

Amikor én kerestem itt helyben segítséget, akkor 1000Ft-os órabérért jött volna dolgozni nekem egy ember. Amúgy munkanélküli és segélyből él.


Szerintem az lehet a gond, hogy sok ember úgy gondolja, amit a tv-ben lát, az neki is jár 2 hónap múlva, ha nem kapja meg, akkor nem éri meg neki dolgozni.


Valóban, ha az ember elmegy minimálbérért dolgozni, akkor abból nemigazán lehet megélni. De ha el se kezd soha dolgozni, akkor jobb? Akkor fog találni jobb helyet, ha már van némi gyakorlata és munkatapasztalata... Egyik állásinterjún sem kedvelik, ha valaki segélyből tengődött addig...


Ha az ember önmaga nem tesz a saját jobblétéért, akkor kitől várja el mégis?

2015. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik valóban a teljesen 0-áról jutottak el elég komoly pozícióba, volt rengeteg testvérük, és nyomorban éltek gyerekkorukban.

Ott van pl. Madonna.

Ha valaki jó ésszel, és fizikummal rendelkezik élete elején, el tud jutni bárhova, csak jó stratégia kell hozzá. Nem lecövekelni egy kapcsolatban, ami nem működik, legyártani 3 gyereket, szülőket támogatni, akik húzzák lefelé az embert a hülye szövegükkel.

És célszerű olyan környezetben lenni, amik előreviszik az embert, képes fejlődni, és nagy célokat elérni.

Meg sokan rosszul gondolják, azt hiszik, pl egy vállalatnál, cégénél, ahol van hozzájuk hasonló még 50 ember, onnan ki tudnak törni.

Egyedül kell belefogni mindenbe,és a lehúzós szövegeket figyelmen kívül hagyni.

2015. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A 7-es válaszolóval nagyon egyetértek!


Én is évente 2-3-szor megyek vidékre, pontosítva Szabolcsba egy kis városba, ahol nagyszüleim élnek az ő kis városuk nagyon pofás, mindenkinek konyhakert, almás, megyfák, aminek idénje van leszedik és eladják, viszik át romániába a gyárba, a mellette lévő szintén kis város meg, amit mondasz, kocsma előtt lebzsel mindenki, a jó nagy telkek meg ugaron vannak és mellesleg ebben a két kis városban a romák aránya 5-10% (ezt csak azért írtam le, mert Szabolcsról van szó, akkor mindenki rögtön cigányozni kezd)


A másik meg a munkaerő, szintén Szabolcs nagyanyám testvére panaszolta, hogy az alma a fán fog megrohadni, mert ő már nem tudja leszedni (idős hozzá) és 5000-es napszámért nem emelik meg a seggüket, inkább a kocsmában mulatják az időt. Egy vasa nincs de azért megszablya hogy mennyi pénzért mikortól meddig dolgozik

2015. jún. 3. 15:47
 10/15 anonim ***** válasza:

Sok esetben ez valóban igaz, de az igazi mélyszegénységből nem nagyon van kiút. Amikor valaki ilyen deprimáló, kilátástalan környezetbe születik bele és ezt látja egész életében, ebben nő fel, ez lesz számára a normális. Ezek az emberek annyira elmaradottak és tanulatlanok, hogy a lehetőségekkel sincsenek tisztában, nem látják az összefüggéseket, nem látják át, hogy hogyan működik a világ, csak egy nagyon kis szegmensét ismerik és abba nem fér bele a nyelvtanulás, iskolai végzettség megszerzése.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehetne ebből kilépni, csak amikor valaki elítéli a szegényeket nagyon sok esetben nem gondol bele, hogy mit jelent elmaradottnak és tudatlannak lenni. Persze ezt marha nehéz megtenni azzal az ismeretanyaggal, logikával és világlátással, ami nekik(nekünk) van, de azért ezen is érdemes elgondolkodni.

2015. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!