Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatnám meg (sértődé...

Hogyan mondhatnám meg (sértődés nélkül) a barátaimnak?

Figyelt kérdés

Volt olyan időszak amikor nem volt kivel beszélhessek, szerenccsére idén több barátom is lett. Lényeg a lényeg szeretek velük beszélgetni, nevetni, csupán néha már nem bírom a sok társoságot. Egyedül szeretnék lenni. Pénteken volt osztálykiránsulás, túrázni mentünk és bárhogyan is próbáltam elszakadni tőlük ("Elmegyek és keresek egy bokrot", "nem baj ha most megkérdezem XY-t, majd jövök" vagy csupán finoman egyre jobban távolodtam) mégis utánam jöttek. Nem akarom ezt.

Folyton ott lebselnek, egyszer már kereken megmondtam, hogy "Ne vedd magadra, de most egyedül szeretnék lenni" két pec múlva megint utánam loholtak.

Van egy fiú az osztályban akivel olykor-olykor beszélgetünk de mivel sose tud diszkréten odamenni, mert mellettem tömeg áll (a "tömeget" értesd 2-3 embernek).

Mit tegyek? Egyedül szeretnék lenni a természetem ezt kívánja. Kedvelem a barátaimat, de nem napi 24 órában szándékozom ezt kimuatatni...úgy akarom megbeszélni, hogy ne sértsem meg Őket, nem az a célom.

Nagyon megköszönöm a válaszokat.



#magány #tulajdonság #társosági élet
2015. jún. 6. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
hány éves vagy, mi a neved
2015. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a mondanód elött elmondod nekik, hogy mennyire nem akarod őket megsérteni, és akkor valószínű nem fognak. Mást nem tudsz mondani annak érdekében, hogy ne bántódjanak meg.

Szerintem teljesen természetes, ha valakinek kell egy kis egyedüllét. Remélhetőleg ezt ők is tudják, és nem fogják azt hinni, hogy megutáltad őket.

2015. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont osztálykiránduláson akarsz egyedül lenni? Majd hazamész, lefekszel nyugodtan, és egyedül vagy. Társaságba, osztályba ezt nehéz megcsinálni.
2015. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
hát nem tudom, ha nekem ilyet mondana valaki nem sértődnék meg, de utána már valószínűleg nem ugyanúgy állnék hozzá, hanem lehet, hogy egyre kevésbé keresném
2015. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy, hogy hétfő van, vagy szombat, hogy osz.kirándulás vagy sem a tény az tény: szeretek egyedül lenni. megfulladok ha nem lehetek magamban...nem tehetek róla.
2015. jún. 6. 16:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokan vagyunk ezzel így, de amikor ott vannak a barátaid, akkor inkább legyél köztük! Beszélgess velük, nevessetek. Magaddal úgyse tudsz társalogni.
2015. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ha zavar a túl sok beszélgetés? Velem van a baj?
2015. jún. 6. 18:32
 8/8 anonim válasza:
mennyi idő után kezd el zavarni a társaságuk?
2015. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!