Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon rossznak érzem magam....

Nagyon rossznak érzem magam. Mit csináljak, hogy elmúljon? Elfog egyáltalán?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, most érettségizem.

Nem akartam egyetemre menni, de a szüleim erősködtek. Apámmal nagyon csúnyán összevesztem, amikor elmondtam, hogy nem akarok tovább tanulni, mert ha már a gimiben is rossz tanuló vagyok, akkor nem is való az egyetem.

De miatta muszáj volt megjelölnöm egyetemeket.

Február óta rettegés az életem. Mindig félek, hogy nem fognak felvenni, mert ha így lesz, akkor nem engednek el nyáron sehova és folyton azt kell hallgatnom, hogy milyen szar vagyok :(


Márpedig lehet, hogy nem fognak felvenni. Elrontottam az érettségit és a nyelvvizsgám sem sikerült.


Úgy érzem, béna vagyok, hogy még a minimum pontom sem lesz meg és hogy a szüleim bíztak abban, hogy fel tudom hozni magam olyan szintre, hogy bekerüljek egyetemre.


És most így a nyaram is el lett cseszve, meg nem tudom, hogy mi lesz velem...


Egyszerűen nem tudok mit csinálni :(


Nem fognak emiatt kevésbé szeretni?


2015. jún. 7. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kéne olyan elvárásokat kitűzniük, amilyeneket nem tudsz teljesíteni, vagy biztosítaniuk kellene hozzá az eszközöket(magántanár). nyilván jót akarnak neked, hogy sikeres legyél ebben a nyomorult versenyalapú világrendben, de van olyan, hogy nem megy. ha rosszul érzed magad emiatt, akkor sem lesz más a végkifejlet. mondd meg nekik, hogy nem tudsz megfelelni az elvárásaiknak, de azért rendes ember lesz belőled, nyugodjanak le a pics@ba :) esetleg segítsenek szakmát választani, ott megint kiélhetik magukat jövőtervezésben
2015. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek így nem sok értelme van. Ami nem érdekel azt úgy sem fogod megtanulni, de még ha meg is tanulod, mi értelme? Sikeres leszel abban, amit kényszerből csinálsz? Én sem mentem egyetemre egyből, engem is piszkáltak, főleg apám, de azért végül is nem kényszerített rá. Azóta viszont rájöttem, mivel szeretnék foglalkozni. Attól, hogy nem mész egyből egyetemre, még rájöhetsz később, hogy tovább szeretnél tanulni, persze, akkor megint érettségizni kell, de ha érdekel valami nem nagy cucc. Arra kéne rájönnöd, hogy mivel szeretnél foglalkozni, diploma sem feltétlenül kell amúgy, sőt...
2015. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen egyébként ha az a típus vagy, aki irodában is csak sóvárog a valódi alkotómunka után (hogy tudniillik közvetlenül magad hozd létre azt, ami készül, és ne távolról szabogasd a kereteit, még ha épp konkrét terv is az a keret), akkor nem csoda, ha nem vágysz arra, hogy rengeteget tanulj csak azért, hogy a hivatásodtól tisztes távolban ügyködhess a több pénzért, tök nehezen, valószínűleg hibáktól terhelten. Túl sok ilyet láttunk már.
2015. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy fizették is a magántanárokat, de ez sem volt elég, pedig azt hittem, felkészültem rendesen, már amennyire tudtam pár hónap alatt. :/
2015. jún. 8. 10:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Az igyekezetet beletoltad becsülettel. Ha ez így esetleg magának az Atyaúristennek nem tetszik, akkor épp ő a hülye.
2015. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!