Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok és még nem...

18 éves vagyok és még nem érettségiztem, miért néz mindenki furán rám? 18L

Figyelt kérdés

'97. áprilisában születtem, ugye idén töltöttem a 18-at, bárki kérdezi (pl.:távolabbi rokon, ismerős) hogy hány éves vagyok és rávágom, hogy 18, bőszen elkezdenek faggatni az érettségiről és a továbbtanulásról, amikor pedig válaszolok, hogy nekem még 2 évem van az érettségig, úgy néznek rám, mint valami idegen lényre.

Ja és persze első kérdés szokott lenni, hogy évet ismételtél? 2004ben kezdtem az általánost 2012-ben a középiskolát jelenleg 11.es vagyok, de nyelvi előkészítős voltam szóval lényegében csak 10.es, és ugye 2017-ben 20 évesen fogok érettségizni. Miért olyan nehéz ezt megérteni? Miért kell úgy nézni rám, mintha buktam volna? Olyan rossz érzés.. Pedig kitünő tanuló vagyok, van nyelvvizsgám (b2) és készülök a c1-re..


2015. jún. 13. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem hallottak biztos a nyelvi előkészítőről. Én is azon voltam.
2015. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

Akkor kiokosítod őket, hogy miért van ez így. Ez nem egy nagy probléma.


Én 19 évesen érettségiztem mert jártam egy nulladikat is, aztán átmentem szakközépiskolába ahol előröl kellett kezdenem.


Nem általános érvényű, hogy 18 évesen kell érettségizni.

2015. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Én is 97 áprilisába születtem :)

De én nem járok nyelvi előkészítőre, egy év múlva érettségizek.

18/f

2015. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
'95 december, holnapután szóbelizek :) évvesztes vagyok + nyelvi előkészítőre is jártam. Rám senki sem néz furán, a család tudja, mi a helyzet, a barátaim pedig szinte mind ugyanebben a helyzetben vannak.
2015. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Miért nem kezdted időben, 2003-ban az általánost?

Visszatartottak óvodában?

2015. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

Időben? Miért nem időben kezdtem? 7 évesen szokás iskolába menni, nem? :DD

2015. jún. 13. 18:45
 7/15 anonim ***** válasza:
A régi világban, és talán még a kilencvenes években is a középiskolások 99 százaléka 18 évesen érettségizett, így számukra ez a természetes, ebben gondolkodnak, ezért nem értik...
2015. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Az idősek nem értik a mai oktatási rendszert, engem pl állandóan jajj legalább főiskola vagy egyetem, de azoknak a 90% hasztalan fos.
2015. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%
Én 28 éves vagyok és még nem érettségiztem. Meg nem is fogok. Mond el ezt az ismerőseidnek, ezután majd rám fognak furán nézni.
2015. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

"7 évesen szokás iskolába menni, nem?"

Nem. Csak akit visszatartanak az óvodában. :P


"A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a hatodik, legkésőbb amelyben a nyolcadik életévét betölti, tankötelessé válik. A gyermek, ha az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget elérte, abban a naptári évben, amelyben a hatodik életévét május 31. napjáig betölti, megkezdi a tankötelezettség teljesítését. A szülő kérelmére a gyermek megkezdheti a tankötelezettség teljesítését akkor is, ha a hatodik életévét december 31. napjáig tölti be. A tankötelezettség kezdete annál a gyermeknél eshet a nyolcadik életévre, aki augusztus 31. utáni időpontban született. A tankötelezettség teljesítése a tanév első tanítási napján kezdődik. [6. § (2) bek.]"

nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény


Mivel te május 31 előtt születtél, 2003-ban kellett volna kezdened az iskolát, ha elérted volna az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget.

2015. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!