Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha nem tudok...

Mit tehetnék, ha nem tudok magammal mit kezdeni? (hosszabb leírás)

Figyelt kérdés

Első sorban olyanok tanácsát várom, aki hasonló helyzetben van/volt. Tehát egyébként lassan 23 éves "férfi" vagyok, a legnagyobb problémám, hogy a szó legszorosabb értelmében semmi sem érdekel vagy köt le, nem érzem magam alkalmasnak semmire, illetve nem találom önmagam, és ebben soha nem segített/nem segít senki(gondolok itt családra, iskolára, barátokra).

Barátok szintjén az a gondom, hogy tökéletesen beválasztottam a sorstársaimat, ők is hasonló helyzetben vannak, egyszerre vagyunk tanácstalanok :D


Emellett nincs, nem is volt egy olyan kézzel fogható hobbim sem, amire tudnék építeni.


Jelenleg van egy érettségim, és ha nem lenne ilyen csodás a komplexvizsga rendszer, akkor lenne egy távközlési szakmai végzettségem is, amiről szintén kiderült az évek során, hogy a lehető legtávolabb áll hozzám, mint ahogy az informatika is...tanultam jópár évig, és ráuntam(plusz az én felfogásom szerint ahogyan idősödik a jelen fiatal generáció, annál kevésbé lesz szükség informatikában szakemberekre, az eszközök egyszerűsödnek, az átlagemberek közül meg egyre kevesebb lesz az informatikai analfabéta).


Ezekkel a sorokkal valószínű semmi használhatót nem mondtam el, én legalábbis ebből semmit nem tudok magamból kivenni, ezért gondoltam, hátha van ember, aki hasonlóan teljesen nulláról indult.


2015. jún. 14. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is nulláról indultam, de engem viszonylag rövid pórázon tartottak a szüleim; szóval volt technikusi és egyetem is. A szakot úgy választottam, hogy melyik az, amit a legkevésbé utálnék tanulni/csinálni.


Egyébként mit szoktál csinálni a szabadidődben? Netezel és ennyi?

2015. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

elég rendszeresen eljárok országszerte koncertekre.

ezen is elgondolkoztam már, hogy mi lenne, ha ilyen területen próbálkoznék, csak ezen belül is nem tudom eldönteni, milyen irányban.

talán 1 dolog az, ami mondhatni a legközelebb áll hozzám, az a vezetés, személyszállítás, viszont színtévesztő vagyok, tehát ezzel a hivatásos jogsi is kilőve.

2015. jún. 14. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:

2: Mondjuk én is az vagyok. Ha van rá pénzed, tudsz speciális szemüveget csináltatni, amivel rendesen látod a színeket. Durván 70-80 ezer körül van egy ilyen pár lencse a vizsgálattal együtt. 100-ból megvan kerettel és azzal tudsz elvileg hivatásosan is vezetni.


Ha érdekelnek a koncertek, akkor elmehetsz ilyen kisegítő pozícióba is dolgozni, viszont gondolom eléggé telített a piac. Protekció nem árt.

2015. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sokat próbálkoztam már tájékozódni a szemüvegről, állítólag csak konfort szempontjából használható, alkalmassági vizsgán nem.


Így a koncertek által alakultak kapcsolatok, road-nak szívesen el is mennék valahova, mondjuk nehezebb a dolog innen Szegedről, ha mondjuk Pesten laknél, onnan lehet könnyebben találnék.

Kisebb zenekaroknál elképzelhető mondjuk így fű alatt sofőrnek is lenni, ha van saját kisbusz, és inni is szeretnének. Bár tapasztalatom szerint ilyen esetekben 1 lemond az ivásról, és vezet, ha meg jobban megy, akkor bérelnek embert :D

Egy ilyen turnébuszos cégnél szívesen ellennék, ahol lehet a busz mellé sofőrt kérni, aki egyben road is.

2015. jún. 14. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:
4: Én is utánaolvastam és ott azt írták, hogy lehet vezetni úgy, ha belekerül a jogosítványba követelményként a szemüveg. Akkor gondolom ezt is orvosa válogatja.
2015. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, ez a fő probléma, hogy valamelyik orvos az elnéző, valamelyik meg nem, ami meg így ugye kockázatos, mert ha mondjuk jogsit rendesen meg is csinálja az ember, de munkábaálláskor meg az üzemorvos azt mondja, hogy hát márpedig ő nem fogja engedni, hogy így dolgozzak, és alkalmatlanná nyilvánít azon a munkahelyen, akkor szívás :D
2015. jún. 14. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!