Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan hogy az...

Miért mondják sokan hogy az öngyilkosok félnek az élettől?

Figyelt kérdés
Nekem pl ez nem élet.

2015. jún. 16. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamit csak mondaniuk kell, nem?
2015. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Inkább maradjanak csendbe!
2015. jún. 16. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők így látják. Biztos úgy vannak vele, hogy van, aki bátran szembenéz az élettel, van, aki kimenekül belőle.

Amúgy az öngyilkosságnak számtalan oka lehet a szellemi, idegi, lelki betegségektől kezdve a figyelemfelkeltésen (csak megjátszott öngyilkosság) keresztül, az elviselhetetlenül fájdalmas betegségekig.

2015. jún. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
azért mondják, mert valamivel bele kell rúgniuk abba, akinek amúgyis szar valami az életében. amugy "nem magadat kell megölni, hanem másokat, és a világ szebb lesz." mondta ezt középsuliban egy akkori barátnőm. azóta se halt meg miattam senki, de több embert ütöttem meg, vagy ordítottam le a fejét az azóta eltelt 4 év alatt, mint előtte 18
2015. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értettem soha. Nem félek az élettől, csak elegem van. Kilátástalannak látom és utálom a hiábavaló dolgokat. Egyszerűbb lenne kilépni.
2015. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Apám mindig lenézte az öngyilkosokat, gyengeségnek, szánalmasnak nevezte. Mindenki erős, humoros, határozott embernek ismerte.

Aztán pár éve öngyilkos lett.

2015. jún. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
17%
Félnek tőle, mert elegük van belőle, hiszen minden balul sül el, úgyérzik, de a halálba menekülés nem megoldás, akkor nem kerülne a Mennybe. Ha kicsit is vallásos tudja, bármennyire is jobb lenne kilépni mindent itthagyni nem teheti sem a családtagok, ismerősök miatt, és tudja ha megöli magát a test meghal, de a lélek nem, de mivel saját magát megölte a lélek gazdája, úgy fogja érezni a lélek, hogy nem halt meg, ugyanúgy él a testben, de akkor körülötte miért szomorú mindenki? Ez az egyik verzió. A másik pedig az, hogy igen a lélek kerül valahová, de a pokolba így a test a benne élő lelket is megölte.
2015. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!