Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy orvosra...

Szerintetek egy orvosra felnéznek az emberek? Nagy presztízzsel rendelkezik egy orvos?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint csak akkor nézzek fel egy orvosra ha jòl végzi a munkàjàt! De úgyan úgy tisztelem a többi munkàst is aki jò abban amit csinàl..

Viszont lenézzem az olyan orvosokat akik nem azért mennek el orvosnak,hogy segitsenek az embereken,hanem hogy felnézenek ràjuk

2015. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

érdekes kérdés. én elég sok orvossal vagyok körbevéve, mert eü-ben dolgozom. koruktól függetlenül van aki a szívem csücske és azt az embert mindenkinek receptre kéne felírni, de van olyan is akit szó szerint gyűlölök. ez viszont a saját személyiségén múlik, nem azon, hogy mi(milyen magas) a végzettsége. Van egy csomó rezidens akik tündérek. azért is tisztelem őket, mert nem az a kihaénnem fajtájúak és nem derogál nekik szóba állni olyannak akinek nincs hozzájuk hasonló végzettsége, de van olyan aki pont ilyen. pedig ez egy szimbiózis. az egyik nem él a másik nélkül.


presztízse max a "nagyobb" orvosoknak van. akiket támogat valamilyen gyógyszergyár, ill. le tett valamit az asztalra(osztályvezető főorvos, meg professzori címet szerzett ilyenekre gondolok).

2015. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mai világban már nincs ilyen, hogy úgy általában felnéznek az orvosokra.

A személyes tapasztalat számít. Egy normális orvosra nyilván felnéznek a betegei. De akinek rossz tapasztalatai vannak, az biztosan nem néz fel, sőt lehet, hogy úgy általában rossz véleménye lesz az orvosokról.

2015. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sokak Istenként néznek rájuk mindaddig, amíg valami probléma nem adódik. Akkor minden megfordul és "természetesen" csak a doki a hibás: az, hogy pl. a beteg jól szedte-e a gyógyszereket, stb. mellékes....

A presztízs megvan, de szerintem ez is egy foglalkozás, amit el kell látni. Nem más.

2015. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Kettes válaszoló! "presztízse max a "nagyobb" orvosoknak van. akiket támogat valamilyen gyógyszergyár, ill. le tett valamit az asztalra(osztályvezető főorvos, meg professzori címet szerzett ilyenekre gondolok)." Igen? Tehát neked a "valami" az a professzori címnél kezdődik, és akinek az nincs az ló---- se tett le az asztalra?! Végezd már el az orvosit, és majd ha 6+8/9 év tanulás (egyetem+mire szakvizsga megvan) után is azt mondod, hogy te semmit se tettél le az asztalra, akkor igazat adok neked. Addig csak lenézed akik 29-30 évesen nem PROF DR címmel rendelkeznek, csak "sz_ros kis" szakorvosok.
2015. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
itt nem erről van szó. van amit egy rezidens bizony nem tud megcsinálni a betegéért, de aki hát nem tudom hogy fogalmazzam meg, de idősebb, annak már nagyobb bejárása van dolgokhoz. és mint írtam nálunk is van akit imádok, van akit gyűlölök, de ez az illető személyiségén múlik. hogyan bánik azzal, aki úgymond nem üti meg az ő szintjüket.
2015. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
El vagy tájolva... :D Attól, hogy a rezidensnek sok mindent nincs joga megcsinálni egyedül, csak szakorvosi felügyelettel, nem azt jelenti, hogy "semmit nem tett le az asztalra". A szakorvos meg a professzor is "sz_ros kis orvostanhallgatóként" kezdte, ne aggódj.... Nyilván 30 évesen nem ott tart az ember szakmailag, ahol a 60 éves kollégája... Attól ez még nem kicsinyíti az ő eredményeit. Lehet, hogy a 30 éves "kis rezidens" többet ért el 30 évesen, mint a professzor az ő korában.
2015. jún. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Én elég sokat járok orvoshoz gyerekkoromtól fogva, és volt köztük nagyon jó szakember, valamint lekezelő barom is, de olyan is, aki arról mesélt, hogy szellemeket lát a szobában.
2015. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, lehet a szélsőségeket sorolni, akikből 1000-ből akad 1-2, de én a többségről beszéltem.
2015. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha most ezt nekem írtad (utolsó előtti vagyok), akkor én nem az vagyok, akivel eddig beszélgttél. Azt el se olvastam: a kérdezőnek válaszoltam.
2015. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!