Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vezetéknév változtatással...

Vezetéknév változtatással kapcsolatban kérdés, hogy megy?

Figyelt kérdés

[link]


Először is, olyan kérdésem lenne, hogy pontosan mekkora összegbe kerülne ez a folyamat? Én itt csak 10.000.- látok, így ez megállja a helyét?


Valamint a szükséges mellékletek két utolsó pontja:

- felmenő születési családi nevének felvétele esetén annak hozzájáruló nyilatkozata és felmenő születési anyakönyvi kivonata

(ezt nem értem, elmagyarázná valaki pontosan mit is jelent ez? Tehát ha valakinek a nevét felvenném, mondjuk egy barátomnak, akkor kérjem a hozzájáruló nyilatkozatát és az anyakönyvi kivonatát?)


-nyilatkozat, mely szerint a választott név senkinek a személyiségi jogát nem sérti (ez mégis mi? S mi történik akkor ha én semmilyen konkrét ismerősnek a nevét nem szeretném felvenni, egyszerűen csak megváltoztatni? Mondjuk egy példa: Kovács. Ebből rengeteg van. Ilyenkor mi van? Nem értem)


Valaki tudna nekem segíteni? Hálás szívvel köszönöm


2015. jún. 21. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen,a költsége 10.000 Ft,de ez CSAK a névváltoztatás,ezen felül MINDEN létező dokumentumodat megkell változtatnod,tehát:

-Jogosítvány,

-Személyi igazolvány,

-Lakcímkártya,

-Adóval kapcsolatos kártyák,TB kártya(nekem azon is rajta van a nevem).

Az én életem során volt eddig egyszeri névváltoztatás,ez örökbefogadás miatt történt,és változott az egész nevem,tehát nem csak a családnév,hanem a keresztnév is.Így még megváltozott az anyakönyvi kivonatom is,meg minden dokumentum,ami 9 hónapos koromig létrejött.Ez nem tudom,hogy pontosan '95-ben hogy működött,de akkor sem lehetett sokkal másképp,bár egy 9 hónaposnak még alig van dokumentuma,amin ott van a neve,pláne,ha állami gondozott.(Akkor tök mindegy alapon sz___rták le!)


Az nem tiszta nekem ebben az esetben,amit ugye végülis te is írsz:bármilyen név van(családnév),akkor az nem csak egy emberhez tartozik értelemszerűen.Magyarul az összes "Kovácsnak" nem kellene a beleegyező nyilatkozata.

Lépd meg a dolgot,nyomtasd ki a formanyomtatványt és nyújtsd be Szigetszentmiklóson(ha ott laksz,a link alapján írom) a kérelmed.Kérdezd meg,hogy ezek után milyen teendőid vannak és milyen további költségek merülnek fel.

Neeem áll ez meg 10 ezerbe...

2015. jún. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

AZ előző voltam:)

2015. jún. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm szívből a kímerítő-, s részletes válaszod, segítséged! Nagyon sokat segítettél és amint jut idő, átvesézem magam rajta. Egyébként ha beállítok oda üresen, nem kapom meg a szükséges papírokat amivel el lehet kezdeni a folyamatot? Kívánok neked szép napot

2015. jún. 22. 02:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Én saját magamtól nem mentem be még ilyen célból egyetlen hivatalba sem.:) Úgyhogy a saját tapasztalat az a szüleim tapasztalata.Azt ők nem mesélték el bővebben,hogy ez hogyan mehetett.


Egyébként nagyon szívesen!

2015. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!