Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felvehetem az egyetlen igaz...

Felvehetem az egyetlen igaz barátom vezetéknevét, akivel már testvérként érezzük egymást?

Figyelt kérdés
Szeretném felvenni a vezetéknevét és nem tudom lehetséges-e. és mondjuk fel lehet venni úgy vezetéknevet, hogy pl úgy mennék be ezzel a hivatalba, mintha csak a második vezetéknevem egy telefon könyvből bökném ki, tehát nem kell a barátom anyakönyvi kivonata, stb, és úgy veszem fel a nevét?
2015. jún. 26. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
bemész, fizetsz olyan nevet választasz magadnak amilyet akarsz
2015. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem szabó, kovács, vagy kis, hanem ritkább nevű pl. Kőteleki, Szentmihályi stb. és nem ilyen y-ra végződik a neve, vagy nem arisztokrata nemes családból van, simán engedélyezik. Én így vettem fel anyai dédanyám nevét.

Ott nem kérdezték, honnan szültem a vezetéknevet, csak mondtam, hogy ezt kérem és kész.

2015. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, hálás szívvel köszönöm a válaszaitokat, nagyon sokat segítetettek most nekem. Kívánok további szép estét nektek
2015. jún. 26. 19:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem derül ki, hány éves vagy, úgyhogy a biztonság kedvéért leírom azt az információt is a többiek kiegészítéseként, hogy 18 éves kor alatt természetesen szülői engedély kell a névváltoztatáshoz.
2015. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez homárság.

Nekem is van nagyon jó barátom, de nem vesszük fel egymás vezetéknevét. Nagyon ciki lenne.

2015. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
lehet lány a kérdező az nem derült ki hogy fiú vagy lány :) énis szoktam a barátnőmet barátomnak hívni
2015. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"A barátság múlandó." Nem kívánom, hogy így legyen, de ha nálatok is bekövetkezik, nem lesz kellemes ha a saját neved őrá emlékeztet.
2015. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szerencsére nekünk ez arról szólna, hogy még jobban a családjába tartoznék, ami az ő nevét illeti, mert véreskünk már volt. :-)

Valamint nem minden barátság múlandó, de mint mondtam, ez inkább már testvéri kapcsolat.

2015. jún. 29. 03:36
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem. Bementem, vittem magammal a szükséges iratokat, a 10 ezer forint (amit megtudtam, postára el kell mennem és illektékbélyeget vennem), elmondtam hogy névváltoztatás miatt vagyok itt és szeretnék felvenni egy új vezetéknevet, és a kezembe nyomott egy nyomtatványt és elmondta, hogy nagyon nyomos indok kell ehhez, mert 80%-ban ezen múlik és ezt többször kihangsúlyozta, hogy az indok az indok.... Hogy ha ez a változtatási célom akkor esélytelen? Hogy csak úgy felvenném az ő nevét, ezzel amit most leírtam?


Miért nem olyan egyszerű, mint ahogy leírtátok? Mit tegyek? :'(

2015. júl. 3. 12:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Írd azt, hogy kicsúfolták ezt a nevet, akkor volt életed legsötétebb időszaka, öngyilkossági kísérletet is megpróbáltál többször, ez volt egészen középiskola végéig. Az egyetemen jó volt az első év, aztán találkoztál valakivel akit a haverodnak hittél, és újra elkezdte gúnyolni ezt a nevet.

Most már ott tartasz, hogy ahányszor meghallod ezt a nevet kiráz a hideg, és azt kívánod bárcsak ne te lennél. Azért választod a barátod nevét mert ő mindig jó volt hozzád, a legkeservesebb helyzetekben is ott volt melletted.


Ez a véreskü már olyan, mint ha valamiféle szektás lennél, szerintem ez nem sima testvéri szeretet, ez elmebetegség.

2015. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!