Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a bevándorló...

Mi a véleményetek a bevándorlókról?

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 07:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Az,hogy több szolidaritás kellene velük szemben.

Jól le leszek pontozva,mert ilyen a hangulat az országban...

2015. júl. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Egyet értek az elsővel. Fele annyi baj sincs velük, mint be van állítva. A verekedés is csak azért tört ki nemrég, mert néhány bunkó megtaposta a szent könyvüket. Undorító, hogy a magyaroknak mennyire nulla az empátiás készsége, mennyire rasszista, gyűlölködő egy nép. Ezek után nem kell majd csodálkozni, ha minket is így fognak valamelyik országban fogadni, ha úgy hozza a sors. Pl. a gyermekek rács mögött alszanak, elválasztva szüleiktől, az állomásokról pedig kidobják őket a hideg éjszakába. Ugye MÁV?
2015. júl. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ja és, még manipulálható, buta nép is. Nem veszi észre, hogy orbánék csak így akarnak terelni a sok gusztustalan húzásukról. Ez is csak egy bodobott gumicsont.
2015. júl. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit konkrétabban kellene kérdezned!


Hiszen kétféle van, illegális és legális!

Az illegális aki a zöldhatáron átszökő, iratok meg minden nélkül, a törvényt megkerülve.

Valamint vannak akik legálisan jönnek és telepednek le az országba a határátkelőkön, pl az erdélyiek akik itt Magyarországon keresnek munkát, majd itt is maradnak.


Szóval légyszíves konkretizáld a kérdésedet, mert az általánosítás nem jó!


Te is, ha kimennél mondjuk Angliába, papírokkal, engedélyekkel, munkát vállalnál és ott élnél nem örülnél neki, ha egy kalap alá vennének az illegális határátlépőkkel!

2015. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

4-es.

Mivel rosszabb az a szerencsétlen,aki illegálisan menekül ide a jobb élet reményében,mint amelyik hivatalos papírokkal jön ide munkát vállalni?

Szerintem mindkettő emberi lény,és úgy is kellene bánni velük.

Tudod,szolidaritás,emberség.

Lehet a szerencsétlen illegálisan beszökött arcoknak nagyobb szüksége lenne a segítségre,mint akik legálisan jönnek.

Nyugi bele, a terroristák nem egy szamáron jönnek át illegálisan a határon...

2015. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát én debreceni vagyok, és hallani hogy a legtöbb menekült még csak nem is a háború elől menekül. Ugyanis van ez a népcsoport, ami több országból vándorol. Egyesek tényleg a háború elől menekülnek, viszont a többi kihasználta őket. Ezt hogy értem? Úgy, hogy ők odakint nagykutyák voltak. Köröztette őket a saját országuk, majd milyen jó ötlet eldobni az irataikat és csatlakozni a vándorláshoz. Ha nincs papír, nem lehet azonosítani. Most mivel egy népcsoportból vannak, nem tudod megmondani hogy most ő pakisztáni, vagy szíriai vagy teljesen más országból jött. A legtöbb óriás téglatelefonokkal járkál. És akkor tiszteletlenség miatt egymásnak esnek. Kirabolnak. Kukákat gyújtogatnak. Autókat téglával dobálják. És akkor diákként úgy szorítsd a táskád, meg légy résen nehogy téged raboljon ki. Vagy még ha nem is adnád oda megkéseljen. Mert ugye a vonaton is ott vannak, és jegyet nekik is kötelező venni. Erre a kalauz próbálja megértetni magát, hogy le jegy nélkül nem lehetnek itt. És akkor előkapja a kését, úgy hogy nem beszélnek egy nyelvet. No meg az éjszakai élet nagyon megy nekik is, hohó. Nagyon profin szednék fel a csajokat, még ha csoportba és paprika-spray-vel járkálnak se nagyon tudnak mit tenni. Nem értem, miért kell adatokat felvenni tőlük, csak engedni kéne őket tovább. És még tudod ha segít az ember nekik, akkor ők a fent említettekkel hálálják meg. Mert szörnyű volt látni mikor a múltkor a papírjaival rohangált egy gyerek, aki 15 volt, és nem értett egy szót se, mit kell neki kitölteni. És hogy hova kell mennie. És meggyötört volt teljesen. És akkor persze hogy segít neki az ember. De rajta látszódott hogy félelme volt, hogy odalép hozzá az ember. A többi meg a szemével a kést forgatja benned. Szóval ez most egy nagy patthelyzet, az egész országnak. Nem mi irányítunk, mi ignorálunk. Aztán ki mennyire képes rá. És senki se fogja kiszűrni hogy ki az igazi menekült...

A négyesnek is igaza van, hogy van legális és illegális. És mindketten emberek, de csak az egyik viselkedik ember módjára.

(Volt olyan, aki azt mondta: Nehogy azt gondoljuk már, hogy ő itt akar letelepedni. Ő neki jól menő orvosi prakszisa volt a hazájában, havi 600ezer Ft-ot keresett meg. Nehogy azt gondoljuk már hogy ő majd 150-ért fog itt dolgozni. Nem ő Németországba, vagy Angliába tart.) (Szóval ők inkább "átvándorlók".)

2015. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
1-2 majd akkor is ezt mond amikor kirabolnak vagy megerőszakolnak! jaj szegénynek nem volt mit ennie vagy jaj szegény bevándorló biztos ki volt éhezve a sexre és rajtam könnyített! idióta barmok vagytok!
2015. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

6-os. Személyes tapasztalatod, hogy kővel dobálják az autókat, rabolnak késelnek vagy csak te is a Fidesz mantráját mondod? Tizede sem igaz annak, amit rájuk fognak. Az sem igaz, hogy csak kalandvágyból hagyják el a hazájukat.


Ha egy 800 férőhelyes táborba bezsúfolnának 1600 férfit, nőt, gyereket vegyesen, akik magyarok, erdélyiek, Kárpátaljaiak, ukránok, románok, cigányok lennének, ott is kitörne a balhé. És velük is sok baj lenne. Hogy a magyarok is tudnak gyújtogatni, gépkocsikat, kirakatokat összetörni, bebizonyították 2006-ban.

Nem uszítani kellene ellenük, hanem a többi országgal egyetértésben rendezni a helyzetüket.

2015. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nehéz válaszolni.

Én fiatalkorú, felügyelet nélkül EU-ba érkező menekült gyerekekkel foglalkozom. (Nem Magyarországon).


A dolog mint mindig többoldalú. Ha megnézem milyen körülmények között érkeznek a menkültek többsége, akkor borzalmas dolgokat tud meg az ember.

Tényleg szó szerint a pokolból menekültek..

A legtöbben nagyon céltudatosak, szeretnének tanulni, munkát vállalni.

Néhányan viszont csak kihasználják a rendszert. Van olyan aki évente 2x utazik haza haverokhoz. Na neki milyen menedékjogra van szüksége?


Szerintem viszont a negatív és borzalmas bánásmód semmit nem segít. Ha valaki Magyarországra érkezik nem fog lelépni azért mert plakáton azt írják. Viszont az ilyen pont arra jó, hogy az illető ellenségesen fogadja a befogadó ország lakosságát, plusz kb. annyi tiszteleted ad, mint amenyit ő kapott.

A bevándorlók abból a szempontból nagyon jók, hogy nem kell sokat az oktatásukra költeni. Pár év alatt el lehet végezni egy nyelviskolát, ha van szakmája utána már dolgozhat is. Sok bevándorló saját vállalkozást indít (étterem pl.).


Plusz a legnagyobb baj, hogy olyan emberek ugatnak magasról akiknek semmi tapasztalatuk nincs. Az egyik (nem mondok nevet) azt nyilatkozta, hogy miért adnak milliókat embercsempészeknek ha ebből már Hawaiira is ellehet jutni..

Komolyan ennyire nem ért a dologhoz? Nem egyértelmű, hogy miért?? Ennyit nem tud egy politikus, hogy egy afgan nem fog vízumot kapni? Vagy, hogy a legtöbb embernek ilyen országban még útlevele sincs? (nem is kaphat), Esetleg, hogy a reptéren a hatóságok jobb esetben életben hagyják egy-egy ilyen kísérlet után..

Szóval a dolognak sok oldala van, a gond, hogy olyan emberek úszítják a népet akiknek semmi de semmi tudásuk nincs a bevándorlásról :(

2015. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Osztálytársam ott lakik a tábor közelében. Ö nap mint nap látja az orjongeseket. Marmint a buson, es az utcan. Setaltam az utcan eslekapta egy no vallarol a taskajat es elrohant vele. Kopni nyelni nem tudott senki. Mindenki le volt fagyva. Ezt eddig csak filmekben latni. Bulizni is most volt masik o.tarsam. A kozeljovobe se megy, mev jo hogy nagy csapatban vonultak. Ja es azt is lattam hogy kest vesz elo a kallernek. Es egyaltalan nem uszitani akarok ellenuk senkit. Nem erdekel a politika sem. Szerintem megoldast kellene talalni a helyzetre, hisz ez egyik felnek sem jo. (Bocsanat, telefonrol irtam.)
2015. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!