Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik segédmunkára mennek...

Akik segédmunkára mennek külföldre, még mindig jobb mint itthon dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy gyárban dolgozom raktári területen, az elmúlt hónapokban sokan leszámoltak, és jelenleg is megy egy srác külföldre kertészkedni majd. Mivel nem szakmája ez, de állítása szerint pár száz ezret kifizetnek így is, ezért megpróbálja. Bár nyelvet Ő sem beszél, elgondolkodtam én is ezen az egész külföld sztorin, jelenleg annyival vagyok előrébb hogy van szülői segítségem, így eltudok tenni 95-110ezret kvázi a teljes fizetésem, igaz hogy több időbe tart összeszedni egy ház árát, de jobb mint a semmi.

Átfutott rajtam ha én is kapnék kint 400e körül, abból többet tudnék elrakni, és elgondolkodnék hogy hazajöjjek-e vagy csak nyugdíjas korban már, a család miatt.


Melyik a biztosabb? belevágni egy olyanba amihez semmi hozzáértésem nincsen, vagy fejet hajtani a szülők előtt hogy főznek, mosnak, állják egy-két kiadásom, annak érdekében hogy később boldoguljak?

23F


2015. júl. 7. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentöl függ, pl hogy miket vállalsz be, azaz hajlandó vagy-e egy lepukkant lyukban 4-5-6 másik emberrel együtt lakni és nagyban függ attól is hogy hová mennél.


Nem mindegy hogy Londonban vegetálsz és szinte nem tudsz semmit félretenni mert csillagászati kiadásaid vannak, vagy pl Ausztriában, ahol nem sokkal drágább egy normális albi mint pl Sopronban és van 13-14 havi fizu egy melósnak is. (már ha nem feketén dolgozik)


De szerintem ilyen kuli melókra a te helyzetedben nem is érdemes kimenni, illetve csak akkor ha nagyon gyorsan lesz valami előrelépésre lehetőséged. Ahhoz meg nyelvtudás és szakma sem árt.

Ha külföldben gondolkozz akkor készülj rá, tanulj nyelvet. Ezzel rengeteg szenvedéstől megkíméled magad. Elmúlt már az az idő hogy Gipsz Jakab kicsettegett nyugatra 1 szál papucsban és másnap csilli-villi állása volt.

2015. júl. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem magyar közvetítőn keresztül mész, akkor érdemes.
2015. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!