Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kik maradnak ebben az országban?

Kik maradnak ebben az országban?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikus hallgató vagyok és a szakunkról bárkit is kérdeztem, külföldre fog menni, de ugyanez a helyzet a legtöbb műszakis szaknál is. Sok orvosis és más eü szakos ismerősöm is van és ott is alig van aki nem fog elmenni. Gondolom nem csak ezeken a szakokon ilyen nagy ez az arány! Ha minden értelmiség elmegy, ki marad?

2015. júl. 12. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki kapja a segélyt ill. Az aki Nem beszel idegen nyelvet
2015. júl. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem való mindenkinek a külföld. Aki ilyen, az itt marad, vagy visszajön.
2015. júl. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én műszaki szakközépiskolába járok és lehetőleg szeretnék maradni.
2015. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akinek nincsenek álmai, és csak a megélhetés a célja...
2015. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki szereti a hazáját. Egyébként említetted az EÜ-t. Most végző orvos évfolyam több, mint fele itthon marad. Ami még mindig kevés, mert kb. háromszor ennyien mennek nyugdíjba. De azért még vannak emberek, akik Magyarországon szeretnének dolgozni. Én személy szerint ettől az európai multi-kulti trágyától úgy ahogy van hányok, szóval marad Magyarország.
2015. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hazaszeretetnek ehhez semmi, de semmi köze nincs! Ez egy súlyos tévedés!


Ahogy fent írtam, van, akinek nem való. A helyzet az, hogy aki már ön-, vagy családfenntartó, és látja azt, hogy a végzettségével nem tud annyit keresni, hogy kivakarja a családot az adósságból, vagy az albérlet-csapdából, annak nem nagyon van más választása. Meg kéne már érteni minden pártszavazónak, hogy ha nincs az ember v.laga alatt egy lakás, egyszerűen lehetetlen előre haladni az életben nettó 100-130E forintos bérekből. Mert a hazaszerető nagy többség ennyit, vagy még ennyit sem visz haza. Igaz, nyugaton sem lehet dőzsölni az átlag fizuból, de nem kell aggódnod, hogy egyik hónapról a másikra megemeli a tulaj a lakbért, és még kisgyerekkel is lehet találni megfizethető albérletet, közel a munkalehetőséghez. Szóval ha olyan dolgokkal kell megküzdeni itthon, hogy ha beteg a gyereked, nem mehetsz táppénzre, mert az első leépítésben tuti benne leszel, vagy egyáltalán be sem jelentenek teljes munkaidőre... ez felőrli az ember idegeit. És ezek a feudál-kapitalista népszokások a magyar munka világából még nem gyűrűztek tovább jellemző mértékben a hanyatló nyugatra.

És hogy a kérdésre is válaszoljak: Azok maradnak, akik már megteremtettek egy bizonyos egzisztenciát, és vagy a felszínen tudnak még maradni ideig-óráig, vagy biztosnak vélik ezt a kisház-kiskert-kistisztesség vagyonkát, ami az 50.életév után már csak akkor látszik fenntarthatónak, ha jó nyugdíjra számíthat az illető. Addig meg elbiztonságiőrködik/takarítgat valahol.

A másikak, akiknek nem való a külföldi élet: akik ebben a feketés-szürke gazdaságban képzelik el a jövőjüket. Tudomásul veszik, hogy a 8-10 éves munkaviszony után egyik napról a másikra utcára rakják, és egy teljesen más helyen, sokkal kevesebb alapfizetéssel kell újra kezdeni az életet, már ha talál megfelelő munkát. Mert van úgy, hogy a megbecsült lakatos szaki 50x évesen már a kutyának sem kell, és egy gyártósoron köt ki csupa kitűnő, 8 általánost is csak kegyelemből elvégzett munkatárs között, havi 90E-ért hallgatva a kápókat.

És a szociális hálón hintázókról, valamint az egyéni vállalkozó/őstermelő "nézésétmegajárását" rétegről nem is beszéltem. Na, ők biztos hogy maradnak.

2015. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!