Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináltak...

Szerintetek mit csináltak vagy mire gondoltak a kamikaze pilóták, amikor már csak annyi volt hátra, hogy egyenesen belerepülnek a célpontba?

Figyelt kérdés
2015. júl. 14. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Bill bácsikám, te vagy odalent?
2015. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Üvöltötték hogy banzai/Tennōheika Banzai! (Kb. Hurrá/Éljen soká a császár), ahogy sok német katona is akkoriban halála előtt, hogy "Németország mindenekfelett".


Nem voltak elvakult hülyék, amit Japán tett más népekkel a háborúban azok után nem érezték hogy számíthatnak az ellenségeik könyörületére, ezért jogosan gondolták, hogy a további harcban a legnagyobb személyes áldozatot is meg kell hozniuk annak érdekében, hogy a Japán Birodalom tovább létezhessen, ezáltal családjuk és utódaik fennmaradhassanak (mert ők az ellenségeiket elég szépen kiirtották sok helyen).

2015. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viccet félretéve: biztosan a hazájukra gondoltak,hogy ezzel a tettel valamicskét segítettek a nemzetüknek a háborúban.
2015. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Juj, én durvábbra gondoltam, mert biztos önkívületi állapotba kerülnek.
2015. júl. 14. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit csináltak volna? Fogták a botkormányt.


Egyébként közkeletű tévedés hogy a japánok fanatikusok lettek volna a kamikázékkal. Csak anniyra mint a szovjet hadsereg roham közben: aki hátra akart fordulni azt lelőtte a komisszár. Itt azokat végezték ki akik a megadott számú bevetés után, a parancs ellenére is élve jöttek haza.


A hadvezetés sem lelkesedett teljes egészében az ötletért, hogy kiképzett pilótákat és működő gépeket áldozzanak fel taktikai előnyökért, ezért nem volt annyira tömeges kamikaze tevékenység. Inkább csak 1-2 elvakult katonai vezető erőltette. De propaganda szempontból jól jött a japánoknak.

2015. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
juj, én szerintem sírva nevetnék idegességemben.
2015. júl. 14. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:
"Basszus, elfelejtettem elzárni a sütőt!' - Kwai Cseng Kaine
2015. júl. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!