Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek pontosan mit...

Az emberek pontosan mit értenek azon, mikor ezt mondják: "Nem te vagy gazdag, hanem a szüleid! "?

Figyelt kérdés
Igen, nincsenek anyagi gondjaink, és adok magamra. Nem vagyok nagyképű, nem szoktam villogni a pénzemmel ha kell ha nem, de amint össze szólalkozok valakivel, egyből az a beszólás jön, hogy nem én vagyok gazdag, hanem a szüleim. Ezt hogy értik? Hogy akkor én szegény vagyok, vagy mi? Igaz, nem én dolgoztam meg a pénzért, de attól még ugyan úgy élvezem az előnyeit, ugyan olyan jómódban élek, akkor én miért ne lennék gazdag, csak nem én szereztem a pénzt? Akkor ha pl. én ki töltök egy lottószevényt és az nyer, akkor a szüleimre mondanák, hogy nem te vagy gazdag, hanem a fiad? :D Szóval én nem sok értelmét látom ennek a "beszólásnak", de lehet hogy velem van baj?
2015. júl. 19. 14:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
És még buta is vagy.
2015. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kössz! :D
2015. júl. 19. 14:28
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

Akkor van értelme, ha valaki emiatt nagyképű, mert lényegében nulla érdeme van abban, hogy a családja gazdag.

Aki meg minden szar miatt ezzel a dumával jön az meg csak simán irigy.

2015. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Elsőnél van a pont :D


Egyébként meg harmadik is mond valamit, ha kérkedsz vele, akkor jogos a kijelentés. Van egy ismerősöm, kőgazdag szülőkkel. Lakást , kocsit kapta a segge alá, meg 18 évesen az érettségivel apuka cégénél a nettó 300-as fizut (10 évvel ezelőtt, ez azért mostanság többet érne). Mégse volt soha nagyképű a semmire, mert tudta hogy semmi extrát nem csinált.

Ha te is hasonló cipőben jársz, akkor a többiek simán csak irigyek :D

2015. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Általában azokra mondják ezt, hogy "Nem te vagy gazdag, hanem a szüleid! " Akik egy forintot sem tettek le az asztalra vagyis soha nem dolgoztak meg érte, de mégis olyan magasan hordják az orrukat, és játsszák az eszüket, mert, hogy nincs anyagi gondom, drága, csinos ruhákba járok stb.. Más pénzével nem nehéz flancolni..
2015. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Oké, de azt mondják: "nem te vagy gazdag." Hát dehogynem. Attól még, hogy valaki soha nem dolgozott, soha nem csinált semmit, ráadásul nagyképű, szemtelen, attól még sok pénze van, tehát gazdag. Még ha fejben szegény is...
2015. júl. 19. 14:52
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

De ba$zki :D


Nem azon van a hangsúly, hogy szó szerint véve gazdag. Hanem, hogy nem kéne olyan dolog miatt nagyképűnek lenni, amiben semmi érdemed nincs.

2015. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő is élvezi a szülei pénzének az előnyeit, amíg van, viszont nincs befolyása rá, hogy legyen is, és mindig részesülhessen benne. Bármi történhet a szülőkkel, elvesztik a pénzt valamiért, vagy megromlik a kapcsolat, akkor elzárul a pénzcsap, és az ifjú rájön, hogy valóban nem ő a gazdag.
2015. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Te nem gazdag vagy, hanem undorító és buta, mint a föld.
2015. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

"Attól még, hogy valaki soha nem dolgozott, soha nem csinált semmit, ráadásul nagyképű, szemtelen, attól még sok pénze van, tehát gazdag. Még ha fejben szegény is..."


De az nem a te pénzed hanem a szüleidé. Minden normális ember ilyenkor elgondolkozna hogy "tényleg, minden ami engem körülvesz az a szüleim érdeme" és aztán azon lenne hogy valamit letegyen az asztalra saját erejéből. De nem, te értetlenkedsz...

2015. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!