Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó az, ha nagy álmaim vannak?

Jó az, ha nagy álmaim vannak?

Figyelt kérdés
Van egy nagy életcélom, ezért hajtok már évek óta, de nagyon nagy valószínűséggel sosem fogom elérni. Érdemes végiggürcölni az életemet egy ilyen célért, és halálomig reménykedni abban, hogy talán összejöhet? Vagy jobb lemondani róla, és valami olyat választani, ami megvalósítható, hogy legalább valamennyi sikerélményem legyen az életben?
2015. júl. 31. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Reális célokat kell kitűzni. Például olyat nem tűznék ki, hogy majd feljutok egyszer a Marsra, de olyat kitűzhetnék, hogy az orvosi egyetemet elvégzem.

Nem írnád le a célod? Úgy jobban lehetne tanácsot adni.

2015. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha azt látod, hogy biztosan nem éred el, érdemes lejjebb adni. Irreális cél szerintem nem motivál, sokkal inkább csak depresszióba dönt, az "úgysem sikerül"-érzést erősíti.


Az is jó, ha több kicsi célt is kitűzöl magad elé, amelyeket teljesítesz, és jó érzéssel tölt el a sikerélmény.

2015. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vajon mik lehetnek a te nagy álmaid?


Mennyire van kitartó? Milyen lépésekkel segíted a céljaid megvalósítását?

Ha azt mondogatjuk magunknak,hogy valami nem sikerül akkor az biztosan nem fog sikerülni!

2015. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hatalmas almaim vannak, de hatalmas akaraterom is. Eddig minden hozza vezeto utat megvalositottam.


Elemezd az almodat, hogy mikorra mit szeretnel es fokonkent oszd meg evekre, ami kozel vezet hozza.

Pl: 2019 erettsegi, jelentkezwa x egyetemre.

Probalj az almodhoz temakat keresni, bovitsd a latokorod.


En is a lehetetlenre palyaztam, de 1ev alatt lehetsegesse valt,msrtHARCOLTAM ami mahdnem az eletembe kerult.

2015. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
persze, csak tényleg tudni kéne, hogy kb.mi az. mert ha mondjuk hollywoodi színésznő akarsz lenni, az reálisabb, mint hogy te legyél a világ ura. szóval tudni kell, bolond vagy-e, vagy csak tényleg kezdeni akarsz valamit az életeddel.
2015. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem lehetetlen dologról van szó, sok ember él a Földön, akiknek sikerült. Egy bizonyos karriert szeretnék magamnak felépíteni, részletesen nem írom le. Pontosan tudom, milyen utak vezethetnek hozzá, és mit kell nekem a saját erőmből hozzátennem, ezeket csinálom is, amennyire csak tudom, már sokkal közelebb vagyok, mint pár éve, amikor eldöntöttem, hogy ez lesz az álmom. Csak nagyrészt szerencse kérdése a dolog...
2015. júl. 31. 11:39
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Mindent elérhetsz, ha így nem akkor úgy. Ha eléred, hogy gazdag legyél onnantól már szinte mindent elérhetsz.

Talán a Marsra is kimehetsz, ha annyi pénzzel támogatod a NASA-t. Halottakat nem támaszthatsz fel, illetve gyógymód nélküli betegséket nem gyógyíthatsz meg, minden más elérhető.

2015. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Roland G. ***** válasza:
Ha van realitása,akkor jó.
2015. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem van több hatalmas álmom, az első két lépést megtettem feléjük! A java most jön, a lehetőség meg van, pár év és talán felépíten azt amire vágyom évekóta.

Semmi nem lehetetlen!

2015. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9-es te programozó szeretnél lenni?
2015. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!