Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ellen, ha...

Mit lehet tenni az ellen, ha "parasztosan" kezdek beszélni, amikor zavarban vagyok?

Figyelt kérdés
Amikor elbizonytalanodom, vagy nagy tömeg előtt kell megszólalnom, gyakran előfordul, hogy parasztosan kezdek beszélni, megváltozik a hangszínem, és néha a mondanivalóm is bunkóbb. Nem sértő, csak olyan kevésbé szimpatikus. Normális esetben kedves vagyok és figyelmes, de amikor elkezdek így beszélni zavaromban... A legrosszabb, amikor idegességemben összeakad a nyelvem, és huszadszorra sikerül kimondanom egy szót. Nagyon zavaró.
2015. aug. 2. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Hmm... nem tudom mi miatt, nekem is ez van, annyi eltéréssel, hogy ilyenkor bizonytalan vagyok, és hülyeségeket beszélek.

Én ilyenkor abbahagyom a mondanivalóm.

2015. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenkor én is elbizonytalanodom és inkább nem folytatom, átadom a szót másnak.
2015. aug. 2. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez van.
2015. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Gyakorlat teszi a mestert. Én azt mondom minél többet beszéltek másokkal, annál ügyesebbek lesztek. Először csak négy szemközt beszélgessetek sokat, utána meg egyre több és több emberrel próbáljatok beszélgetni. Talán az önbizalom hiány áll a háttérben...velem is ez volt a helyzet, de utána rájöttem, hogy azért nem tudok sok ember előtt beszélni, mert túlságosan elvagyok foglalva azzal, hogy jól ejtsem ki a szavakat, meg hogy nehogy valami hülyeséget mondjak, és pont ezért kavarodott meg a gondolatmenetem...Ne vegyétek magatokat komolyan, legyetek lazábbak, ne feszítsetek rá annyira. Nem azt mondom, hogy meggondolatlanul beszéljetek..csak ne felejtsétek el érvényesíteni magatokat. Biztassátok magatokat, hogy menni fog..és mindig mosolyogjatok ( furán hangzik, de ez bejön ) ;)
2015. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!