Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni az öngyilkosságról, akiknek megemlítem?

Figyelt kérdés

Nem kedvelnek ezek az emberek, egyoldalú velük a kapcsolatom maximum, én senkit nem nagyon érdeklek, barátaim, haverjaim egyáltalán nincsenek. Az életem teljesen el van rontva, fenyegetettségben és félelemben élek (+ebbe belejátszik egy kis paranoia is), utálnak egy csomóan. Folyamatosan feszült vagyok teljesen, és ismerősök hiányában javarészt unatkozok csak. Mindkét iskolába ahova jártam teljesen megaláztak, kiközösítettek, főleg középiskolából, szóval tele vagyok egy jó adag rossz élménnyel.

Még csak a reményt se látom hogy bármi változzon, mert az emberek egyáltalán nem fogadnak el. Már a puszta jelenlétem, kinézetem is az undort, a ridegséget váltja ki az emberekből, és eltávolodnak tőlem, ez a tapasztalatom. Így szerintem már teljesen jogos az öngyilkosság is, nem lehet így élni.


2015. aug. 7. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Az öngyilkosság soha nem lehet "jogos", mint ahogy te fogalmazol? Hány éves vagy?

Nézz már szét a világban, vagy csak a környezetedben, hány gyógyíthatatlan beteg felnőtt, kisgyerek szeretne élni, de nem adatik meg nekik. Hányan halnak meg nap mint nap értelmetlen dolgok miatt, pedig minden sejtjükkel élni szeretnének.

Ne nyavalyogj! Találj egy életcélt, ha mást nem, segíts olyan embereknek, akik élni szeretnének még egy kicsit. Majd meglátod, milyen az ő szempontjukból azt látni, hogy már csak napjaik, hónapjaik vannak hátra, mégis hálát adnak minden percért.

2015. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Öngyilkoság bűn.

A hit szerint akkor pokolra kerülsz.

2015. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne add fel.:)

Ha gondolod irj privátban, én is öngyilkossági gondolatokkal küzdök.

2015. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Firedoom ***** válasza:

Hogy a kérdésre valaszoljak: Azert akarnak lebeszélni az öngyilkosságról...

...mert szerintuk ez bun es pokolra kerülsz

...mert némelyik emberben van annyi jo érzés, hogy segitenek embertersaikon

...mert jartak mar hasonló cipőben, de kilabaltak es ezt kivanjak néked is

...olyan jo az életük, hogy nem bírják feldolgozni az érzéseidet es bár megbotrankozva, de segiteni akarnak.


Szerintem az osszes lehetőség ugyan arra vezethető vissza: A normálisabb emberek segiteni akarnak.

Es pont emiatt az ok miatt felvetem a lehetoseget: Ha gondolod irj es én is megproballak lebeszélni.

2015. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon foglalkoztat ez a kérdés. Szerintem ha egy ember önszántából akar véget vetni az életének tegye csak nyugodtan. Biztosra veszem hogy vannak olyan élethelyzetek amiből nem lehet kilábalni és mivel nem akar sokat szenvedni a delikvens ezzel "orvosolja" a problémát. DE ez csak akkor igaz ha nem csak figyelem felkeltés céljából akarja ezt tenni, mert biztos majd megmenti valaki és akkor ő lesz a legfontosabb mindenki számára és majd több figyelmet kap. Ja és tudom hogy ezért le fogtok pontozni, de nekem akkor is ez a véleményem és senki kedvéért nem fogom megmásítani!
2015. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki meg akarja tenni az megteszi és még csak véletlenül sem beszél róla. Aki beszél róla, azért beszél, hogy még ha csinál is egy kamu öngyilkossági kísérletet, biztos, hogy legyen aki megmentse (de akár olyan, aki lebeszéli róla) és így több figyelmet kapjon. Nem bántásképp mondom, ez egy ilyen segélykiáltásféle, hogy "figyeljetek oda rám".

Aki tényleg meg akar halni, az inkább vigyáz, hogy ne tudja meg senki, nehogy túlságosan figyeljenek rá és nehogy meghiúsítsák.

2015. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!