Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Még az emlékünk is teljesen...

Még az emlékünk is teljesen elvész?

Figyelt kérdés

Ki, mit tud 8 dédszülőjéről, 16 ükszülőjéről, 32 szépszülőjéről? Tudod hogy hívták őket, mikor és hol éltek, mivel foglalkoztak?

És ők csak az egyenesági felmenők.



2015. aug. 7. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A dédszüleimig tudok róluk mindent.
2015. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anno össze állítottunk egy család fát a 18-19. századig vissza menőleg. Nálunk elég sok ember mezőgazdasággal foglalkozó felmenő volt. Viszont a 8ból 4 déd szülőt ismertem csak sajnos, az ő szüleikről 1880ban születtek kb és ennyit tudok. A családfa össze állítás hasznos és egy szép gesztus szerintem. ükszülő és szépszülőről már csak elbeszéléseket lehet hallani :D
2015. aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, nem is erdekel, mi a francra mennek ezekkel az informaciokkal?
2015. aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Két dédszülőmről tudok, ennyi.
2015. aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos elvész, de olyan érdekes belegondolni ebbe a felmenésbe, hogy a szüleim szüleinek a szülei, és annak a szülei, meg annak a szülei... aztán már 32 lesz belőlük a végén :D érdekes :)
2015. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, ja és ilyen alapon valaki mondjuk szépszülő ágról "rokonod", de nem is tudsz róla :)

ill. ezt nem is nevezik már rokonságnak, annyira távoli, de mégis érdekes na :)

2015. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3 dédi szülőmmel találkoztam, mind3-ra emlékszem, egy még mai is él...hallok tőle és róla történeteket :) még jól bírja az öreglány :P ja és már üknagymama :) ha kihúz még pár évet akkor róla is lesznek emlékei a kicsinek :) csak a TV-s sorozatok kezdik leépíteni...


22F

2015. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak 1 nagymamám él, arról is alig tudok valamit, mert csak nyáron tudunk találkozni. És azokról a déd, ük, szép még nem is hallottam.
2015. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van, elvész.

Én még a nagyszüleimet sem ismertem, a nevüket tudom és ennyi.

2015. aug. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!