Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megismertem holland embereket,...

Stranger000 kérdése:

Megismertem holland embereket, feltennék nekik egy kérdést. Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Üdvözlet.


Pár napja éppen összefutottam holland emberekkel a lakóhelyünkön, és Ők kérdezték azt (angolul), hogy merre találják azt a házat, ahol ott vannak már a barátai, persze már rögtön tudtam is miről beszélt a srác, és mivel elég közel volt az a hely, így mondtam nekik, hogy "follow me"... Kb 3 perc múlva oda is értünk, addig egy kedves lánnyal beszélgettem, aki kiszállt az autóból. Nos, van ott egy idősebb ember, aki egy akrobata tánc csoport vezetője, Ő az akivel jobban megismerkedtem, elérhetőségeinket megadtuk egymásnak (e-mail, telefonszám)... Szerdán segítettem neki egy pár jó dologban, voltunk a polgármesternél, stb, én fordítottam. Csütörtökön már írt sms-t, hogy hol találnak boltot, ugye aug 20-án csak a kisebb boltok voltak nyitva, így elmentem vele az egyik szomszédos faluba, ahol nyitva volt egy üzlet. Út közben sok dologról beszélgettünk, nagyon barátságos emberek. Igazából, most ott tartok, hogy ez az ember majd meg akar hívni egy vacsorára. De nekem lenne egy kérdésem hozzá, méghozzá az, hogy tudna E nekem segíteni ottani munkavállalásban, vagy tudna E ajánlani. Ugyanis már nagyon szeretnék külföldön dolgozni, családi problémák miatt is szeretnék elszabadulni innen, más okokból is, mindig is kintre terveztem az álmaimat. Szerintetek megér egy próbát, vagy esetleg ilyet kérdést mellőzni kellene?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2015. aug. 22. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan kérdezd meg. Hátha tud valamit. Vagy legalább tudja, hogy milyen szakmákban van hiány, mivel lehetne elhelyezkedni.

Te is segítettél nekik többször is, így nyugodtan megkérdezheted. Az nem kerül neki se semmibe, hogy elmondja, hogy tud-e valamit.

2015. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet. Semmi közük a témához, azon kívül, hogy hollandok, te meg Hollandiában akarsz munkát vállalni. Ennél jóval hivatalosabb formában, részletesen, körültekintően, interneten kell tájékozódni a lehetőségekről.
2015. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!