Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan emberről, aki nem dolgozik (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel, hogy azért nem dolgozik, mert van pénze, például örökölt annyit a szüleitől, hogy megél belőle élete végéig.


És nem csinál semmit, csak a hobbijainak él egész nap, utazgat, és nem igazán válik a társadalom hasznára, de ellenére sem.

Mi a véleményetek egy ilyen emberről? Ti lenézitek ezt az embert?


2015. aug. 24. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Én is megtehetném ezt, gondolkodom is rajta. Egyszer élünk, minek hajtsam magam. Csak azért, mert ez az általános, vagy ez a társadalmi elvárás? Főleg ha nincs is karrierálma. Nem akar egy vacak munkahelyen megrohadni, idegen emberek között.

Élje ki magát, ha megteheti. Jól teszi. Inkább csak irigyesei lesznek. Van egyébként nekem is ilyen ismerősöm, aki így él.

2015. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 legend 666 válasza:
Mért ne válna a hasznára a társadalomnak? Költi a pénzét.. Amit más felépít, egy munkás, azt ő birtokba veszi, célt ad "neki" célt ad egy autónak, vagy egy repülőnek.. Megveszi a drága golf felszerelést, és fizeti a havi bérletet! Turisztika mi1más... Máskülönben a munkások akik mind ezt felépítik akár autót, akár nyaralót, nem lenne sok értelme.. Egy gazdag visszaforgatja a pénzt kb, Meg a mai társadalmat hanyagoljuk, a mai munkás ember aki becsülettel dolgozik, élni elfelejt! Gépesítik a nagyvállalatok, és csak egy biológiai robot lesz, nem több. Tisztelet a kivételnek! Az életet élvezni kell, kevés munka, sok szórakozás.
2015. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerintem a legjobb az, ha az ember abból keres pénzt, ami a hobbija is egyben, és akkor soha többé nem jelentene gondot neki hogy dolgozni kell.

De az emberek 80%-a nem a hobbijából keresi a pénzét, és ugye csak egy robot lesz. Ennek meg nem látom sok értelmét, mert az életéből napi 8-12 órát boldogtalanul tölt el, mert nem hinném hogy jól érezné magát munka közben...

2015. aug. 24. 16:35
 4/14 anonim ***** válasza:

szerintem nem gáz. de én nem tudnék így élni évtizedekig. szerettem tanulni és jó is vagyok a végzettségemben.legalább valamilyen rugalmas munkaidejűt keresnék akár 4 órásat.

amúgy meg ha jól be tudod osztani a pénzt és tényleg elég életed végééig akkor nem gáz. de mi van ha 40 évesen elfogy? 0 munkatapasztalattal és végzettséggel elmehetsz egy gyárba. és nem sok nyugdíjad lesz :/ én max ezek miatt aggódnék

de egyetértek hogy félelmetes,hogy több időt töltünk számunkra idegen munkatársakkal,mint a saját családunkkal akit szeretünk:/

2015. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, csinálja azt, amihez kedve van és ami másokat nem zavar. Az ilyen emberek a társadalomnak hasznára vannak, mivel megelégedettek és boldogságot sugároznak.
2015. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
"A munka szabad emberhez nem méltó." (Arisztotelész)
2015. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek.


Lehet hogy az átlag munkásember, aki nem szereti a munkáját, károsabb hatást gyakorol a társadalomra, pusztán a jelenlétével... Hiszen aki nem szereti a munkáját, mindig panaszkodik, húzza le a többi embert, tehát egyfajta negatívat sugároz, és ez az élet többi területére is kihat neki.

2015. aug. 24. 17:11
 8/14 anonim ***** válasza:
Irigyelném, de nem nézném le, hiszen én is ezt tenném a helyében. :)
2015. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jól teszi, én is ezt tenném.
2015. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Irigylem marhára. Én utálok bejárni és minden tetves reggel más miatt felkelni. Én is azt tenném amit ő, ha annyi pénzem lenne. De sajnos nincs gazdag nagybácsim aki meghalhat.
2015. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!