Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel ha...

Mihez kezdjek az életemmel ha autista, aspergeres vagyok?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. Aki nem tudja pontosan mi az asperger nézzen utána a wikin. Mindenhol csak az elutasítást kapom az életben. Sosem voltak barátaim, viszont gyakran váltam gúny központjává az iskolában. Fiúkkal is olyan olyan kapcsolatom volt, hogy egy párszor randiztunk, és ennyi. Tehát soha nem volt komoly kapcsolatom senkivel. Csendes, visszahúzódó, unalmas, olykor elég szerencsétlen vagyok. Sokszor gondot jelent hivatalos ügyek elintézése vagy akár egy boltban való bevásárlás is.
2015. aug. 25. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Léteznek hasonló problémával élő emberek, vannak számukra találkozók, foglalkoztató központok. Ott tudsz velük ismerkedni, csak hogy ne utasítsanak el a más emberek. Velük azonos hullámhosszon vagy. A vallási közösségben lévő emberek is elfogadóak tudnak lenni.
2015. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért van olyan érzésem, hogy nem vagy se aspergeres, se autista? Csak kérdés, nem kötözködésből: Ezek nálad klinikailag igazolva vannak, vagy csak illenek rád az interneten olvasott tünetek?
2015. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Orvosok állapították meg.
2015. aug. 25. 14:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezd azzal, hogy nem írod ki ide napi 3x. Helyette menj föl az auti.hu vagy más hasonló oldalra, és kérj ott tanácsot.
2015. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De én szeretnék itt tanácsot kapni. Remélem nem lesz megint kitöröltetve a kérdésem.
2015. aug. 25. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont tegnap mondtam, hogy állandóan kérdéseket írsz ki. Erre lehurrogtatok, hogy nem is... Erre tessék, megint itt van.
2015. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogy sánta ez az egész.


De ha mégis valódi a kérdés, szerintem segítene, ha magad beszélnél arról, hogy mi is a konkrét problémád; ahelyett, hogy egy címkét akasztasz a nyakadba, és utasítasz magad körül mindenkit, hogy nézzen utána. Asperger és Asperger között is lehet nagy különbség, az általános leírás nem segít semmit abban, hogy neked mi a problémád egy-egy helyzetben.

2015. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondtam már, hogy menj vallási közösségbe, ott elfogadóbbak. De minek is mondom, ha úgyse csinálsz semmit, vagy még meg sem próbálod... Várod, hogy valaki bekopogjon az ajtón, de úgyse fog.
2015. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én szociofóbiás vagyok. Minden napja szenvedés így az egyetemnek... :/ nem élek, csak túlélek. Ha van kedved írj privit. Nekem sincsenek barátaim, mert nem tudom, hogy elfogadnának e ezzel a problémámmal és mert rettenetesen félek az elutasítástól. Ugye ez egy ördögi kör. Minden elutasítás után csak egyre jobban magamba zárkózok. :/ :)
2015. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!