Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy gondolom, hogy elpocsékolo...

Úgy gondolom, hogy elpocsékolom az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mikor kezdődött ez az egész de vészesen rossz irányba haladok szerintem. Mióta az eszemet tudom sose volt hobbim. Gyerekként is sokkal inkább magamba fordultam, ezáltal nem jártam semmilyen szakkörre és akkor nem is érdekelt igazán. Na jó, talán a rajz érdekelt volna de a többi gyerek miatt nem akartam menni. Akkor még legalább kerestem iskolán kívül a társaságot, szerettem a barátaimmal lenni de amint elkezdtünk kamaszodni (talán ekkor kezdhetett kibontakozni a dolog) még jobban befordultam és már menni se akartam sehová, azokkal a barátaimmal már a kapcsolatot se tartjuk. Van egy barátnőm akivel már több mint 10 éve legjobb barátok vagyunk, neki mindent elmondtam régebben de 2-3 éve szinte gyökeresen megváltozott ezért most már tényleg nagyon egyedül érzem magam és már vele sincs kedvem lenni. Másfél éve van barátom, egyedül akkor érzem magam kicsit felszabadultabbnak ha vele vagyok.


Ha nem vagyok a barátommal akkor magányos vagyok, rossz kedvű, bezárkózok a szobámba és lehúzom a redőnyt, ki se mozdulok szinte. Ez a nyaram is borzalmas volt mint a tavalyi. Nem járunk nyaralni, nem is sűrűn találkoztam a barátnőmmel így nem voltam sehol... abból állt a nyáriszünetem, hogy felkeltem, reggeliztem és estig csak telefonoztam vagy laptopoztam, aztán fürödtem és aludtam. Ez ment minden egyes nap amit a barátom nélkül töltöttem.


Utálok sportolni, nincs kézügyességem, nem tudok semmilyen hangszeren játszani, nincs kedvem olvasni vagy írni, kissé türelmetlen is vagyok... szóval így nincs semmilyen hobbim. Évek óta keresem de nem találom azt amiben jó lehetek és szeretném csinálni. Nincs semmi olyan dolog amire vágynék, hogy igenis én ezt és ezt szeretném csinálni.


A jövőre nézve sincs különösebben célom mert egyáltalán nem érdekel semmilyen foglalkozás. Volt olyan amikor elgondolkoztam, hogy mit akarok csinálni de az a fellángolás is csak 1-2 hétig tartott és le is mondtam róla mert mégsem akarom. Most lesz az utolsó évem a suliban és baromira lusta vagyok na meg el kéne döntenem, hogy hová jelentkezzek. Valami rövid ideig tartó szakmát akarok elvégezni, hogy mégis legyen valami de utána fogalmam sincs.

Egyetlen dolog van az életben amiről azt gondolom, hogy talán boldoggá tehetne és akkor én is magamra találnék és felfrissülnék, ez pedig a gyereknevelés illetve a gyerekekkel való foglalkozás. Nem óvodában vagy iskolában hanem otthon. Ezért szeretnék nevelőszülő lenni de ahhoz még minimum 6 évet kell várnom az meg nagyon hosszú idő.


Ezzel a semmittevéssel úgy érzem, hogy nincs értelme az életemnek és ebbe fásulok bele. Mit tegyek, hogy kissé energikusabb legyek és érdekeljenek más dolgok?

18/L


2015. aug. 25. 15:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Hát ez kicsit hosszúra sikerült... :D de sose beszéltem még erről senkinek.
2015. aug. 25. 15:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Elmehetnél önkénteskedni valami gyerek programra, a természetbe sétálni, ott zenét hallgatni. Ismerkedni is jót tenne a zárkózottságot oldaná. Ha nem érdekelnek a körülötted levők akkor a neten is lehet beszélgetni, levelezni. A mozgás is jót tesz, még ha minimális is. Eléggé be lehet zombulni az egész napos semmit tevésbe vagy ülőmunkába.
2015. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kezdj el sportolni valamit, pl. futni menj el minden nap fél órát és máris eltelik a napból egykis idő
2015. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok; mikor úgy éreztem elpazarlom az életem (én is szinte csak gépeztem és mindentől elment a kedvem) feltúrtam minden erről írt cikket és fórumot, ezeken találtam hasznos tippeket. (Angolul kerestem amúgy rá, magyarul szinte semmi ilyen nincsen.) Találtam egyet ami butaságnak tűnhet de nekem bevált és azóta használom: leírom a céljaimat az adott napra/hétre/évre egy listába, és mikor teljesítettem őket, kipipálom. Így vissza tudom nézni miket csináltam, és motivál arra hogy még több, nagyobb dolgot végezzek el. Nem írok bele különösen nagy célokat, sőt.. Mivel elég feledékeny vagyok, a legkisebb dolgot is beleírom. Mégis produktívnak érzem magam miután kipipáltam pár dolgot. :D Ilyenek szoktak rajta szerepelni pl.: - kitakarítani a konyhapultot

- felpróbálni azt a régi nadrágot, hogy jó-e még

- megnézni azt az érdekes videót amihez tegnap túl álmos voltam

- kiválogatni a zoknijaimat

- megkeresni mit jelent ez meg az a szó

- válaszolni x e-mail-re

2015. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak bele-beleolvastam a pergamennyi sirámodba, és nem volt olyan pont, ahol ne az önkorlátozó hiedelmeid lettek volna a valóság a megfogalmazásod mögött. Csak tedd, amit tenned kell! Nincs kézügyesség meg ilyenek. Tudás van és gyakorlás, meg feladatok. Minden más csak önmagad bebörtönzése.
2015. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!