Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ember termész...

Mit gondoltok az ember természettől való elszakadásáról?

Figyelt kérdés

Mondhatom, hogy úgymond túlélő vagyok, a civilizációtól távoli magányos technikai áldások(áram, térerő, aszfaltozott út)tól mentes környezetben élek évi 2 hónapot. Nagy kiterjedésű ártéri mocsarainkat és erdeinket járom ez idő alatt, gyűjtögetek horgászom vadászom. Szerencsére az örökölt erdei lak megadja erre a lehetőséget.


Szerintem igenis baj, hogy a fiatalok már nem ismerik meg ezt a világot. A városi szomszédaim mindig elmesélik,h a gyerekük ilyen meg ilyen táborba járt a nyáron és, h mennyit tanult meg stb.Én meg csak gondolom magamban , hogy ez a gyerek bizony hiába a tábor a természetet nem ismerte meg eléggé, nem maradna ott életben. Egy szomszéd fiatal pár megkérdezte kiadnám-e nekik az erdei lakomat mondtam, hogy lehet de...ők már elkezdték mondani, hogy ilyen meg ilyen kütyüket visznek és úgy ezeken keresztül, majd tarthatjuk a kapcsolatot még ott vannak. De mikor meg mondtam, hogy se áram se vezetékes víz mint akik szellemet láttak. És én ezt ép ésszel nem fogom fel ,hogy ennyire, hogy lehet elidegenedni a természettől?Mi ez a hozzáállás?


Bocs, hogy sokat irtam nem vagyok paranoiás meg bolond, csak igy tudtam kifejteni a kérdésemet.



2015. aug. 27. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezért a legtöbb mai fiatal hóbortos különcnek gondol, de én együtt érzek veled. Szerintem szomorú, és egyben ijesztő és szánni való, hogy manapság mennyire nem tud az emberek többsége technológia nélkül élni. Akkor már az áramot meg sem említem..

Néha elszomorodok azon, hogy nagyon sokan ok nélkül undorodnak és félnek egyes rovaroktól, és alig ismerik a hazai növényeket és állatokat. Bioszon egy félévben átveszik az alapot, akkor megtanulják, de aki nem szereti a tárgyat jövőre el is felejti. Pedig hasznos lenne megtanulni a gyógynövényeket, meg a túlélési praktikákat.

Én szeretem és tisztelem a természetet, és szerintem ha mindenki így érezne egy kicsivel jobb lenne a világ... Szeretek kint sétálni, erdőbe járni, csak úgy csodálni mi van kint, relaxálni, gondolkodni.. Újra is hasznosítok; bűntudatom van a sok szemét halmozás miatt. Legszívesebben saját kertet tartanék.


Szerintem gáz, hogy egyeseknek mennyire idegen a túra, a természet, hogy mennyi finnyás és elkényelmesedett ember van ma már, DE megértem azt is aki szerint felesleges az ilyen, mert már annyira fejlett az emberiség. Ez van, sajnos.

2015. aug. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

nem mindenkinek adatik meg az ami neked is, a házat nem te építetted és még csak nem is vetted + ott az a sok hektárnyi terület amit bejárhatsz, tudsz halászni, vadászni stb.


szerintem nem rossz dolog a technológia, megkönnyíti az emberek mindennapjait persze van egy határ amit egyesek átlépnek.. de úgy összességében jól jártunk vele, gondolj csak az orvostudományra, mennyit fejlődött, régen sokan meghaltak kisebb betegségekben is, nem voltak olyan eszközök, gépek amikkel megtudták gyógyítani a beteget stb stb stb.


a közlekedésben is sokat fejlődtünk, persze lehetne környezet barátabb járműveket is csinálni, ez tény..

de pl régen nem tudtál elutazni az egyik országból a másikba pár óra alatt. napokig kellett gyalogolni vagy szekéren szelni az akkori utakat amik nem voltak a legjobbak. sőt volt hogy nem is volt út :D

a 2. világháborúban a nácik pl lovakkal vontatták a lövegeket. azóta azért sokat fejlődtünk. jó ez pont nem pozitívum de értsd jól :D


meg amúgy is... a technológia nélkül most nem tehetted volna fel a kérdésedet nekünk :) vagy ha más kérdésed lenne azt se tudnád megkérdezni..


én a helyedben beszereznék egy f.asza kis krossz motort és csapatnám neki :)

így viszont hogy nem te vagyok, maradok az utaknál és az én kicsi simsonomnál :)

2015. aug. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Eleg furcsa, hogy termeszetkozelinek vallof magad, meg is az Interneten, kozossegi oldalakon beszelgetsz. Picit skizofren allapot es nagyban megkerdojelezi a hitelesseged.
2015. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
f=d
2015. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Annál, hogy valakinek problémát okoz a vezetékes víz hiánya, nagyobb gondnak tartom azt, hogy az emberek egy része elzárja magát a természettől (ha megteheti). Irodában ül, autóval jár haza, ablak fel van húzva mindhárom helyen (klíma), lépcső helyett liftezik, és ha nagy ritkán elmegy nyaralni vagy hosszúhétvégézni, Wellness-hotelben ücsörög, és maximum nézi a tájat az étterem ablakából.


Nem csoda, ha ezekhez az emberekhez úgy nagy általánosságban nehezen jut el a természetvédők hangja. Neki fontosabb az, hogy minden technikai vívmány ott legyen kéznél, az ő kényelmét szolgálja, nem szívesen mondana le semelyikről sem. Amíg ez a szemlélet nem változik meg, folytatódik a Föld pusztítása.

2015. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ha bekövetkezne valami katasztrófa, ami után az emberek elvesztenének mindent, amit eddig a modern technika adott, ezek az emberek biztosan nem élnék túl.


Kedves 3-as válaszoló! Tisztázzunk valamit! Itt nem arról van szó, hogy a kérdező teljesen elzárja magát a külvilágtól, modern technikától, csak mert attól "mennyire el vagyunk kényeztetve", hanem arról, hogy bizonyos emberek még alkalomadtán sem képesek elszakadni a megszokott komfortzónájuktól és finnyáskodnak mindenért. (Például nemrég voltam egy táborban, ahol még előtte megkaptuk a programot, és tisztán le volt írva hogy túrázni megyünk, annak megfelelő cipőt és ruhát pakoljanak. Néhány távolról-gondolom nagyvárosból-érkező lányon láttam balerinacipőt a kirándulás alatt, arról nem is beszélve, hogy végig azt hallgattam "teljesen kifáradtam" "mikor érünk már haza?" "hogy tudtak ilyen unalmas programot kitalálni" stb. -.-)


Én nagyon hasznosnak találom a mai modern technológiát, de azért nem szabad azt sem elfeledni, hogy honnan jöttünk, miből fejlődtünk ki. És néha kifejezetten szükségesnek tartom ezt gyakorolni. Mi rendszeresen járunk sátrazni a családommal, a barátaimmal pedig elég gyakran szervezünk kisebb-nagyobb túrákat a közeli hegyekben.


Na, a végére nekem is szépen kialakult egy kis regény, kedves kérdező:)

2015. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is erre gondolok amit írtál, kedves előző! Én nem vetem meg a technikai vívmányokat, szerintem is hasznosak egy szintig, de az amit az okos telefonok és táblagépek stb. művelnek, hogy egyesek nem képesek a természettel harmóniában élni az már sok!
2015. aug. 27. 18:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Falusi vagyok, szóval tudom hogy nem lila a tehén. :D

Amúgy ennyi pont elég a természetből, mármint vannak állatok azokat gondozni etetni, takarítani kell...

2015. aug. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!